SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / 1915 çanakkale Köprüsü hayran bıraktı

1915 çanakkale Köprüsü hayran bıraktı

16.08.2021 14:04 | Son Güncelleme: 16.08.2021 14:31
MMG Bursa şubesi tarafından gerçekleştirilen 1915 çanakkale Köprüsü teknik gezisine; mühendis, mimar ve öğrenciler geniş katılım sağladı. Teknik gezide yetkililerden bilgiler alan sektör temsilcileri ve öğrenciler, projenin büyüklüğüne ve yapım tekniğine hayran kaldılar.

1915 çanakkale Köprüsü hayran bıraktı

BURSA (İGFA) - Mimar Mühendisler Grubu (MMG) Bursa şubesi tarafından;?tamamlandığında 4 bin 608 metre toplam köprü uzunluğa, 2 bin 23 metre merkez açıklığa ve 318 metre toplam köprü kule yüksekliğine sahip, dünyanın en uzun açıklıklı asma köprüsü olarak dünya mühendisliği tarihinde yerini alacak olan 1915 çanakkale Köprüsü'ne teknik gezi düzenlendi.

DüNYANIN EN BüYüğü

MMG Bursa şubesi heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten Proje Müdür Yardımcısı Alper Alemdaroğlu, & simge yapının yapım çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

Projeyle ilgili teknik bilgiler de veren Alemdaroğlu, 'Projemizdeki kule ayak yüksekliği olan& 318 metrenin üzerine Seyit Onbaşı'nın top mermisini sembolize eden bir yapı koyacağız ve yüksekliğimiz 334 metre olacak. 334 metre dünyanın en yüksek kule ayak yüksekliği olacak. Köprümüz kule yüksekliği ve ana açıklık olarak dünyanın en büyüğü olacak' dedi.

87 TABLİYENİN MONTAJI SüRüYOR

Tabliye montajlarının hava şartlarının el verdiği müddetçe gerçekleştiğini dile getiren Alper Alemdaroğlu, 21'inin monoblok, 66 tanesinin de megablok olduğu toplamda 87 tabliyenin montajının sürdüğünü ve bu işlemin Eylül ayının ilk haftasında tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti. Alemdaroğlu, 'Hedefimiz Eylül'ün ilk haftasında bütün tabliyelerin montajını bitirmek. Yani Asya'dan Avrupa'ya yürüyerek geçilebilecek hale gelecek köprümüz. Ondan sonra tabliyelerin ek yerlerindeki kaynak işleri kalıyor. Ondaki hedefimiz de Ağustos'un ortalarında başlayıp Kasım ayının ortasında kaynak işlerini bitirmek istiyoruz' diye konuştu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
8 + 9 =Borçlar için devletle el sıkışılıyor

Borçlar için devletle el sıkışılıyor

Yüz yüze eğitim kırtasiye satışlarını arttırdı

Yüz yüze eğitim kırtasiye satışlarını arttırdı

Dünya Türk üzümünü tercih etti

Dünya Türk üzümünü tercih etti

REKLAM
HT Solar'dan Kırşehir'e GES

HT Solar'dan Kırşehir'e GES

MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

Merkez Bankası'ndan 'Dijital TL' hazırlığı

Merkez Bankası'ndan 'Dijital TL' hazırlığı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com