SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / AB Büyükelçisinden Gaziantep'e ziyaret

AB Büyükelçisinden Gaziantep'e ziyaret

21.09.2021 15:12 | Son Güncelleme: 21.09.2021 15:48
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde ' Avrupa Hareketlilik Haftası' kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Düzenlenen etkinlere AB Türkiye Delegasyon Başkanı Büyükelçi Meyer- Landrut'da katıldı.

AB Büyükelçisinden Gaziantep'e ziyaret

GAZİANTEP (İGFA)- Avrupa Hareketlilik Haftası kutlamaları kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hareketli yaşama teşvik etmek için etkinlikler düzenledi. Etkinliğe katılım sağlayan AB Türkiye Delegasyon Başkanı Büyükelçi Meyer- Landrut ve Belediye Başkanı Fatma şahin vatandaşlarla birlikteydi.

Bisiklet ve yaya yolu kullanımını arttırmak ve daha güvenli hal almasına teşvik etmek yapılan faaliyetlerde bando ekibinin bando ekibi ve bisiklet sürücüleri ile Başkan şahi ve protokol Vilayet durağından Fıstık Park'a kadar gitti. Halk ile birlikte yürüyen şahin, 400 gence bisiklet hediye ederke, bisiklet istasyonunun tanıtımı yapıldı.

Halkın 'Sağlık İçin Yürüyelim' adıyla yürüyüş yaptığı Avrupa Hareketlilik Haftası'nda konuşan Başkan şahin, '“Her yıl yeni bir sloganla Gazi şehirde yürüyüş parkurlarının bisiklet yollarının kullanımına halkı teşvik ettik. Yaklaşık 3 yıl önce Türkiye Belediyeler Birliği’nde de koordinasyona başladık. Bu özel haftaya ilginin artırılması, belediyelerin halkıyla birlikte çevre bilincini yükseltmesi ve ulaşım çeşitliliğini artıracak çalışmalara öncülük ettik. Bugün, çok özel. çünkü dünyadaki bütün belediyelerden en fazla başvuru Türkiye’den gitti. 612 belediye, bu hafta bisiklete biniyor, yürüyor, alternatif ulaşım kanallarını kullanıyor. Karbondioksit salınımını azaltacak, hava kirliliğini en aza indirecek faaliyetlerde bulunuluyor. Bunun yanında 112 belediyemiz de altın kurala uyarak bu özel hafta için bütün koşullarını yerine getirdiğini söyledi. şu anda dünyada İspanya 457 belediye ile ikinci sırada bizi takip ediyor. Akabinde Avusturya geliyor.

Biz bugün sağlıklı ve güvenli ulaşım için tramvaya bineceğiz. Halkımızla birlikte yürüyeceğiz, bisiklete bineceğiz. çünkü pandemi süreci bizlere gösterdi ki toplu taşımadan bireysel taşımaya geçtiğinde karbondioksit salınımı daha da artıyor. En büyük tehlike bu. Bisiklet kullanımını artırmalıyız. Yürüyüşümüzü artırmalıyız. Karbondioksit salınımını azaltacak ulaşımları daha çok kullanmamız gerekiyor. Bu farkındalığı artırmak için bir taraftan bisiklet yolları yapıyoruz bir taraftan da yarışmalar düzenleyerek çocuklarımıza bisiklet hediye ediyoruz. Bu çalışmaların sonunda da daha sağlıklı ve güvenli ulaşımı hem kendi şehrimizde hem de bütün dünyada temin etmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
5 + 4 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 AöF sınav sonuçları açıklandı

AöF sınav sonuçları açıklandı

Adıyaman'da trafik kazası: 6 yaralı

Adıyaman'da trafik kazası: 6 yaralı

Meteoroloji'den 'kuvvetli yağış' uyarısı!

Meteoroloji'den 'kuvvetli yağış' uyarısı!

REKLAM
Adıyaman'da terör operasyonu

Adıyaman'da terör operasyonu

Niğde'de apartman boşluğunda canına kıydı

Niğde'de apartman boşluğunda canına kıydı

Adıyaman'da kendini kesti hastanelik oldu

Adıyaman'da kendini kesti hastanelik oldu


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com