SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Adalet Bakanı: 'Gözünüz bağlı, teraziniz şaşmaz olsun'

Adalet Bakanı: 'Gözünüz bağlı, teraziniz şaşmaz olsun'

13.09.2021 18:20 | Son Güncelleme: 13.09.2021 19:23
Türkiye Adalet Akademisi 25. Dönem 2. Grup Hakim-Savcı Adayları Hazırlık Eğitimlerinin açılış programına katılan Adalet Bakanı Gül, adaletin asıl tecelligahının temiz vicdan, akıl ve kalp olduğunu söyledi.

Adalet Bakanı: 'Gözünüz bağlı, teraziniz şaşmaz olsun'

ANKARA (İGFA) - Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye Adalet Akademisi'nde Hakim ve Savcı Adaylarının Hazırlık Eğitimlerinin açılış programına katıldı. Adalet Akademisinin yeni eğitim yılının hayırlı olması temennisinde bulunan Bakan Gül, adayların kazandıkları tüm birikimleri hayatları boyunca göstereceğine inandığını belirtti. "Adil olmak kadar adaletli olduğunuzu her ortamda her zaman göstereceğinize inanıyoruz" diyen Bakn Gül, "Hem adliyede hem adliye dışında bunu göstereceğinize inanıyoruz. Bunu bir yargı mensubu olarak yapmanız da gerekmektedir. Güvenilir olmanız yetmez güven vermeniz de şart olacaktır. İçinizin doğruluğunu dürüstlüğünü dışa vurmanız adliyeden başlayarak bütün ilişkileriniz de yine yansıtmanız gerekmektedir” dedi. Türk Yargı Etiği bildirgesinin hakim savcılık mesleği açısından çok önemli olduğunu kaydeden Adalet Bakanı Gül, yargısal çalışmalarda bu bildirgenin özümsenmesi gerektiğini söyledi.

ADALETİN ASIL TECELLİGAHI TEMİZ VİCDANDIR, AKILDIR, KALPTİR

Her dosyanın insan hikayesine temas ettiğinin asla unutulmaması gerektiğinin altını çizen Bakan Gül, insan kokusu olan kararlarla insanların karşısına çıkmanın, milletin beklentisi olduğunu söyledi. Hakim savcı adaylarının 15-20 yıl öncesine kadar çok şanslı olduğunu belirten Adalet Bakanı Gül, birçok fiziki yapı ve imkanın son yıllarda geliştirilerek kapasitelerinin arttırıldığını söyledi. Meslek hayatları boyunca insanların güvendiği yargı mensubu olmak için davranışlar sergilenmesi gerektiğini vurguladı. Cumhuriyetin 100’üncü yılına “Özgür birey, güçlü toplum ve daha demokratik bir Türkiye” amacıyla yürüdüklerini belirten Bakan Gül, “Gücümüzü de coşkumuzu da çoğulcu demokrasiden ve insan haklarına dayalı hukuk devleti anlayışımızdan alıyoruz. Sizin gibi pırıl pırıl gençlerin gözlerinde bu inancı görüyorum, bu hedefi görüyorum, bunları gerçekleştireceğinize inanıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
4 + 7 =Kılıçdaroğlu: 'En büyük kaybımız beyin göçü'

Kılıçdaroğlu: 'En büyük kaybımız beyin göçü'

Barış Pınarı'nda 6 terörist öldürüldü

Barış Pınarı'nda 6 terörist öldürüldü

CHP'den BODER eylemine destek geldi

CHP'den BODER eylemine destek geldi

REKLAM
Sağlık turizminde gözler pandemi sonrasında

Sağlık turizminde gözler pandemi sonrasında

Muğla art arda sallandı!

Muğla art arda sallandı!

Yurt sorunu çözen Mansur Yavaş'a CHP'den teşekkür

Yurt sorunu çözen Mansur Yavaş'a CHP'den teşekkür


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com