SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Sorunlar çözülmeli, Alın Terinin Karşılığı Teslim Edilmeli

Sorunlar çözülmeli, Alın Terinin Karşılığı Teslim Edilmeli

23.11.2020 19:16 | Son Güncelleme: 23.11.2020 19:23
pTürk Sağlık Sen İzmir üniversiteler şube Başkanı Osman Ata, 22-27 Kasım Ağı ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, “Salgın süresince tüm

Sorunlar çözülmeli, Alın Terinin Karşılığı Teslim Edilmeli

Türk Sağlık Sen İzmir üniversiteler şube Başkanı Osman Ata, 22-27 Kasım Ağı ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, “Salgın süresince tüm sağlık çalışanlarının olduğu gibi diş? hekimlerimiz, ağız ve diş sağlığı çalışanlarımız da adı tavandan olan ek ödeme başta olmak üzere yaşadıkları mağduriyetler nedeniyle tükenmişlerdir. Bu alanda çalışan sağlık çalışanlarının sorunları acil olarak çözüme kavuşturulmalı” dedi.

Tükendiler !

ülkemizde 22 Kasım ' Diş Hekimleri Günü'' ve ?22-27 Kasım ise 'Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’ olarak kutlandığını belirten Osman Ata, “Sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir çalışma hayatı dileğiyle tüm Diş Hekimlerimizin 'Diş Hekimleri Gününü’, tüm Ağız ve Diş sağlığı çalışanlarımızın da Ağız ve Diş Sağlığı Haftasını kutlarız. Salgın yüzünden bugün ağız ve diş sağlığı hizmetleri zorlaşmış, bu hizmeti yürüten arkadaşlarımızın önemli bir kısmı fiylasyonda görevlendirilmişlerdir. ?Devletin verdiği görevle milleti hizmeti fedak?rca sürdürmektedirler. Salgın süresince tüm sağlık çalışanlarının olduğu gibi diş? hekimlerimiz, ağız ve diş sağlığı çalışanlarımız da adı tavandan olan ek ödeme başta olmak üzere yaşadıkları mağduriyetler nedeniyle tükenmişlerdir. Temel haklarda ve taleplerde iyileştirmelerin yapılmadığı, Döner sermayelerin adeta sıfırlandığı, filyasyona giden çalışanların mesai saati, dinlenme v.b kavramlarının yok sayıldığı bir düzen vardır. Bu düzen mutlaka ama mutlaka değişmelidir. Sağlık çalışanlarının sabrı ve dermanı kalmamıştır” dedi.

İşte çözüm Reçetesi

üniversite hastanelerinde görevli ağız ve diş sağlığını alanında hizmet veren sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümü için atılması gereken adımları sıralayan Başkan Ata, “ücret kayıpları telafi edilmeli, maaşlara zam şeklinde tek ödeme yapılmalıdır. Döner sermaye sistemi çalışan merkezli ve adaletli bir hale getirilmelidir. 3600 ek gösterge bir an önce hayata geçmelidir. Covid-19 sağlık çalışanları için meslek hastalığı veya iş kazası olarak kabul edilerek hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının ailelerinin şehit yakınlarının faydalandığı düzenlemelerin kapsamına d?hil edilmeleri için gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Kadrolu istihdam dışındaki tüm ucube modeller terk edilmeli, tüm çalışanlar kadrolu olmalıdır. Sağlık kurum ve kuruluşlarında ehliyet ve liyakat h?kim kılınmalı; sadece devlete ve millete sadakat esas alınmalıdır. Her hastaneye bir kreş mutlaka yapılmalıdır. Sağlıkta şiddetini önüne geçilmesi için ağır yaptırımlar gelmelidir. Sağlık Bakanlığı artık bakışlarını çalışandan yana döndürmeli ve bu talepleri süratle hayata geçirmelidir. Alın terinin karşılığı verilmeli, özverili hizmet edenlerin yüzü güldürülmelidir. Türk Sağlık-Sen olarak diş hekimlerimizin, Diş Klinik Yardımcısı, Diş teknisyenleri ve teknikerleri başta olmak üzere ADSM'lerde, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanelerinde ve hastanelerimizin diş kliniklerinde görevli tüm çalışanların sorunlarına çözüm bulunmasını istiyor ve onların haklı taleplerinin her platformda destekçisi olacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
7 + 7 =Bursa’da sahipsiz hayvanlar da bayram etti

Bursa’da sahipsiz hayvanlar da bayram etti

Bakan Koca’dan ‘kontrolü ele alalım’ çağrısı

Bakan Koca’dan ‘kontrolü ele alalım’ çağrısı

Vaka Sayısı 11 Bini Geçti

Vaka Sayısı 11 Bini Geçti

REKLAM
Tıp Fakültesi Öğrencisi Onur Alp Eker Hayatını Kaybetti

Tıp Fakültesi Öğrencisi Onur Alp Eker Hayatını Kaybetti

Vaka Sayılarında Yüzde 30 Artış Var !

Vaka Sayılarında Yüzde 30 Artış Var !

Çocuklar Kurban Kesilirken Bakmalı Mı?

Çocuklar Kurban Kesilirken Bakmalı Mı?

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Siyaset Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790