SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Ahmet çolakbayrakdar'dan 'can dost' sevgisi

Ahmet çolakbayrakdar'dan 'can dost' sevgisi

22.09.2021 09:05 | Son Güncelleme: 22.09.2021 09:25
Kayseri'nin Kocasinan Belediyesi, her zaman olduğu gibi özellikle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması günlerinde de beslenme olanakları azalan sokak hayvanları ve diğer canlılar için yemleme çalışması yaptı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 70 adet beslenme noktasında yapılan çalışmaya katılan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet çolakbayrakdar, sokak hayvanları için beslenme noktalarına yem ve su bıraktı.

Ahmet çolakbayrakdar'dan 'can dost' sevgisi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Doğadaki tüm canlılara karşı sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini belirten Kayseri'nin Kocasinan Belediyesi Başkanı Ahmet çolakbayrakdar, “Yaptığımız hizmetlerle tüm canlıların bizim için değerli olduğunu göstermiş oluyoruz. özellikle içinde bulunduğumuz bu süreçte alınan tedbirler doğrultusunda beslenme olanakları azalan sokak hayvanları için düzenli olarak yemleme çalışması yapıyoruz. Sokak hayvanları ve diğer canlılar için yapılması gereken ne varsa hepsini yerine getiren ekiplerimiz durmadan çalışıyor. 70 farklı noktada küçük dostları unutmuyoruz. Ekiplerimiz, küçük dostlarımız için ilçenin belirli noktalarında bulunan besleme ünitelerini sürekli kontrol ederek, eksilen su ve mama miktarını takviye ederek tamamlıyor. Bu doğrultuda yaptığımız hizmetlerle tüm canlıların Kocasinan’da değerli olduğunu gösteriyoruz. Vatandaşların memnuniyetini kazanan ve diğer kurumlara da örnek olan hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Bu vesile ile şehrimizin güzelliklerine hep birlikte sahip çıkalım” diye konuştu.

UYGULAMA ARALIğI SIKLAşTI

Haftada 5 kez yapılan uygulama sayesinde küçük dostlar olarak adlandırılan sokak hayvanlarının karınlarını doyurma fırsatı bulduğunu hatırlatan Başkan çolakbayrakdar, COVID-19 salgını tedbirleri nedeniyle uygulama aralığının sıklaştırıldığını ifade etti. Bu gibi hassasiyet gerektiren çalışmalarda toplumun her kesiminden destek gördüklerini, bunun da kendilerini oldukça mutlu ettiğini ifade eden Başkan çolakbayrakdar; & “Vatandaşlarımızın da aynı hassasiyeti göstermesi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor' dedi.

Başkan çolakbayrakdar ayrıca Kocasinan sakinlerinin, hasta ve yaralı durumdaki sokak hayvanlarına müdahale için Kocasinan Belediyesi’nin 222 70 00 numaralı telefonundan çözüm Merkezine ulaşmalarının yeterli olacağını belirterek sözlerini noktaladı. Hayvanseverler ise belediyenin böyle bir hizmet vermesinden dolayı başta Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet çolakbayrakdar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu tür hizmetlerin devam etmesini istedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
6 + 7 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com