SON DAKİKA
Anasayfa / Eğitim / Ahmet Güneştekin: Z kuşağına güveniyorum

Ahmet Güneştekin: Z kuşağına güveniyorum

8.07.2020 12:30: | Son Güncelleme: 8.07.2020 17:02:
Koronavirüs salgını sürecinde lise öğrencilerinin bir araya gelerek kurduğu Kriz ve Liderlik Platformu'na sanatçı Ahmet Güneştekin konuk oldu. Sosyal medya üzerinden canlı yayında gençlerle bir araya gelen Güneştekin, 'Başarı için bilgi sahibi olmak, çok çalışmak ve disiplin şart. Bol bol araştırın ve okuyun. Z kuşağında çok güveniyorum, zehir gibi bir kuşak geliyor' dedi.

Ahmet Güneştekin: Z kuşağına güveniyorum

Lise öğrencileri; Cem Kalay, Enes Karakullukçu, Pelin öztürk, Ahmet Emir Karaca ve Emre özarar tarafından kurulan Kriz ve Liderlik Platformu'nun bu haftaki konuğu sanatçı Ahmet Güneştekin oldu. Sosyal medya üzerinden gençlerle bir araya gelen Güneştekin, gençlere pandemi sürecinde yaşadıklarını, aldıkları önlemleri anlatarak yeni projeleri hakkında bilgi verdi.

Gençliğe çok güvendiğini, zehir gibi bir kuşağın geldiğini ve önümüzdeki dönemde kendilerini bu Z kuşağının yöneteceğini bilmenin mutlu ettiğini belirten Güneştekin, gençlerle konuşmasında başarılı olmak için 3 şeyi mutlaka uygulamak gerektiğini; bilgi sahibi olmanın, çok çalışmanın ve disiplinli olmanın başarı için şart olduğunu belirtti.

Gençlere en önemli öğüdünün ise ne iş yaparlarsa yapsınlar mutlaka kendi fikirlerini kattıkları, kendilerine özgün işlere imza atmalarının başarıyı getireceğini söyleyen Güneştekin, 'Gençsiniz, beyninize bilgiyi en iyi şekilde hapsettiği yaştasınız. Eğer bol bol araştırır, okursanız çok fazla bilgiye sahip olursunuz. Eğer bıkmadan usanmadan çalışırsanız ve bir de bu saydıklarıma disiplinli olmayı eklerseniz yapamayacağınız, başaramayacağınız iş yok. Hayatınızdaki en önemli sır; cesaret ve özgüven ve bu sizin kuşakta gördüğüm kadarıyla yeterince var. İnanıyorum ki hepiniz geleceğin yöneticileri, sanatçıları ve önemli iş insanları olacaksınız. Bunun için çok çalışmanın ve çok bilmenin önemli olduğunu unutmayın. Cesaret ve özgüven okumak ve çalışmakla taçlanır' dedi.

Gençler kurdukları platformla, pandemi döneminin yönetilmesi, farklı sektörlere etkileri, normalleşmenin nasıl olacağı gibi konuları işlemeyi ve bu yönde bilinç oluşturmayı hedefliyor.

Kaynak: DHA

YORUMLAR 0
9 + 3 =Bakan Kasapoğlu öğrencilere müjdeyi verdi

Bakan Kasapoğlu öğrencilere müjdeyi verdi

“öğretmenlerin Ek Ders ödemelerinde Karışıklık Var”

“öğretmenlerin Ek Ders ödemelerinde Karışıklık Var”

2020 Yılında 390 Bilişim öğretmeni Atandı !

2020 Yılında 390 Bilişim öğretmeni Atandı !

REKLAM
Öğretmenlik Meslek Kanunu Hayat Bulsun

Öğretmenlik Meslek Kanunu Hayat Bulsun

Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan : “Veliler Maske, Mesafe Kurallarına Uymadı”

Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan : “Veliler Maske, Mesafe Kurallarına Uymadı”

Öğretmenlerden Uzaktan Eğitim Uyarısı

Öğretmenlerden Uzaktan Eğitim Uyarısı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790