SON DAKİKA
Anasayfa / Sağlık / Akademik çalışmalara büyük katkı sağlıyor

Akademik çalışmalara büyük katkı sağlıyor

8.09.2021 09:40: | Son Güncelleme: 08.09.2021 10:18
Ege üniversitesi Tıp Fakültesi (EüTF) Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı'na son 4 yılda yapılan yatırımlar sağlık hizmetlerinin kalitesini artırırken akademik çalışmalara da büyük katkı sağlıyor.

Akademik çalışmalara büyük katkı sağlıyor

İZMİR (İGFA)- Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde 1957 yılında kurulan Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı, dermato-onkoloji, dermatolojik alerji, fototerapi, dermatolojik cerrahi gibi geniş bir yelpazede sağlık hizmeti sunuyor. Dermatoloji cilt hastalıkları konusunda dünyada akademik açıdan en üst düzeydeki cihazlardan birisi olan konfokal mikroskop cihazına sahip olan klinikte özelleşmiş birimler de bulunuyor.

HİZMET KALİTESİ ARTIYOR

Teknolojinin gelişmesiyle hastalıkların teşhis ve tedavilerinin de farklı bir boyut kazandığına dikkat çeken Rektör Budak, “Bu teknolojiyi yakından takip edip birimlerimizdeki tıbbi cihazları yenileyerek ve güncelleyerek hizmet kalitemizi arttırıyoruz. Son 4 yılda adeta yatırım atağına kalkmış durumdayız. Hastanemizde uzun yıllardır yenilenmeyen alt yapı ve tıbbi cihazları yeniliyor ve güncelliyoruz. Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalımızda 60 yılı aşkın bir süredir halkımıza sağlı hizmetleri sunuyoruz. Son 4 yılda yaptığımız yatırımlar sayesinde kliniğimize son model iki yeni digital dermoskopi cihazı kazandırmış olmanın ve ülkemizde sadece iki merkezde bulunan in vivo konfokal mikroskopi cihazımızı teknolojik açıdan güncellemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu teknolojik yenilemeler sayesinde daha kaliteli sağlık hizmeti sunuyoruz” diye konuştu.

AKADEMİK ÇALIşMALARA KATKI SAğLIYOR

Deri kanseri tanısı konmasına yönelik hastaların izlendiğini kaydeden EÜTF Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Dermato-Onkoloji Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Işıl Karaarslan, “Bunları izlemek için dijital dermoskopi cihazlarımız var. Konfokal mikroskop biraz daha ileri teknolojik bir cihaz. Dermoskopi cihazları ışık sistemiyle bir büyüteç gibi deri lezyonlarını bizim incelememizi sağlarken, konfokal mikroskop cihazımız derideki hücreleri canlı olarak bize gösteren dermatolojinin akademik olarak en ileri teknik cihaz yöntemlerinden bir tanesi. Dünyada az sayıda var bu cihazdan. Bu bizim akademik çalışmalarımız için de çok önemli ve değerli" dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 4 =Manisa kansere karşı adım atacak

Manisa kansere karşı adım atacak

Bursa'da sağlığa bin 315 yatak dahil oluyor

Bursa'da sağlığa bin 315 yatak dahil oluyor

Virüse karşı koruyucu sprey, İtalya ve KKTC ardından Türkiye'de!

Virüse karşı koruyucu sprey, İtalya ve KKTC ardından Türkiye'de!

REKLAM
Bilim insanları Alzheimer'i unutmuyor!

Bilim insanları Alzheimer'i unutmuyor!

COVID sonrası hastalara mini by-pass

COVID sonrası hastalara mini by-pass

Kalp ritim bozukluğu ani ölüme neden olabiliyor

Kalp ritim bozukluğu ani ölüme neden olabiliyor


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com