SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Aksaray Belediyesi, Hashas Baba ve Hamza Baba Türbelerini restore ediyor

Aksaray Belediyesi, Hashas Baba ve Hamza Baba Türbelerini restore ediyor

8.10.2021 11:40:
Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin manevi ikliminde önemli bir yere sahip olan Hashas Baba ve Hamza Baba Türbelerinde restore çalışmalarının başladığını duyurdu. Başkan Dinçer, devam eden restorasyon çalışmaları ile şehrin yaşan değerlerine sahip çıkıldığını söyledi.

Aksaray Belediyesi, Hashas Baba ve Hamza Baba Türbelerini restore ediyor

Ayşe ALP (Aksaray Olay HABER)-& Aksaray Belediyesi, köklü tarihi geçmişi ve zengin kültürel miraslar arasında bulunan türbeleri restorasyon çalışmaları sürüyor. Evrah Kabristanlığı içerisinde Cemiyet Deresi’nin karşısında bulunan şeyh Hamza Baba Türbesi ile çerdiğin Mahallesi içerisindeki Hashas Baba türbelerinde çalışmalar devam ediyor.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in talimatlarıyla başlatılan restorasyon çalışmaları içerisinde bulunan şeyh Hamza Baba Türbesi’nin hemen yanında çilehane, itikafhane bölümleri bulunuyor. Türbenin yapım tarzına göre Selçuklular veya Karamanoğulları Dönemi’nde yapıldığı tahmin edilmektedir.


Restorasyon çalışmaları ile ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şu açıklamalarda bulundu; “Restorasyon çalışmalarımızla geçmişten gelen değerlerimizi koruyor, önemli zatların manevi iklimini gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz. Böylece geçmiş ile gelecek arasında köprü kuruyoruz.

Hashas Baba ve Hamza Baba Türbelerinde başlatmış olduğumuz restorasyon çalışmaları ile yaşayan değerlerimizi korumaya özen gösteriyoruz. çünkü şehrimiz evliyalar kenti, evliyalar diyarı olarak biliniyor. şehrimizin köklü bir geçmişi olduğunu biliyoruz ve çalışmalarımızda bu minvallerde sürdürüyoruz.“ Başkan Dinçer, açıklamasının devamında Aksaray Belediyesi’nin tarihi ve kültürel miraslara sahip çıkma adına çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerine vurgu yaptı.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 1 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com