SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Aksaray'ın çehresini değiştirecek yatırımlar

Aksaray'ın çehresini değiştirecek yatırımlar

30.09.2021 11:28 | Son Güncelleme: 30.09.2021 18:39
Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Belediye olarak yapmış oldukları yatırımlar, hizmetler ve çalışmaları basın mensupları anlattı.

Aksaray'ın çehresini değiştirecek yatırımlar

Ayşe ALP (Aksaray Olay Haber) - Aksaray'da basın mensuplarına yapımı devam eden hizmetleri yerinde& görme imkanı sağlayan Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, belediyeye ait halk otobüsü ile toplu halde yerinde inceledikleri yatırımlarda gelinen aşamalarla ilgili bilgiler verdi. Hoş sohbet& içerisinde geçen programda, Başkan Dinçer, yeni projelerin de sinyallerini verdi.

Aksaray’a yap işlet devret modeli ile katı atık depolama merkezinin Armutlu ile Kutlu arasındaki alana yaptıklarını ve Kasım ayından itibaren elektrik üretilmeye başlanacağını söyleyen Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 80 milyon liralık yatırımın belediye bütçesinden değil yap işlet devret modeli ile yapıldığını ve 50 yıl katı atık depolama tesisine ihtiyaç duyulmayacağını söyledi.

TOKİ aracılığı ile yeni sanayi sitesindeki 1620 dükkanın hazır olduğunu 15 Ekim’den itibaren 50’şer 100’erlik gruplar halinde dükkan sahiplerine teslim edileceğini belirten Başkan Dinçer, çeşitli nedenlerle, dükkan almayan esnaflar içinde yeniden başvurular alınacağını kaydetti.

öte yandan Aksaray Belediyesi'nin Selçuklu& mimarisinin ve modern tasarımların birleştiği muhteşem bir belediye binasının kazı çalışmalarına hız verdiklerini anlatan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Belediye Hizmet Binasının taşınması; mevcut binanın yeterli olmaması, merkezi noktada trafik yoğunluğuna neden olması, bina ömrünü tamamlaması ve binanın kullanışlılığını kaybetmesi gibi nedenlerle Aksaray için bir zaruriyet haline geldi. Yeni Belediye Hizmet Binası, şehirlerarası Otobüs Terminali ile Ticaret Odası arasındaki arsa üzerinde inşa ediliyor. Toplam 30 Bin metrekarelik alanda inşa edilen Yeni Belediye hizmet binasının kazı çalışmalarına başlanıldı.& Vatandaşlara kullanışlı, geniş ve ferah ortamlarda kaliteli hizmet sunmanın amaçlanarak başlanılan proje, 66 bin metrekarelik arsaya inşa ediliyor. Yeni hizmet binası 31 bin 816 metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek. 4 Katlı olarak inşa edilmesi planlanan projede her türlü detay düşünüldü. Belediyeden hizmet almak isteyen vatandaşlar için ise proje alanında otoparklara ve yeşil alanlara yer verildi' diye konuştu.

Kadınların kendilerini geliştirmeleri ve ailelerine destek olabilmelerini sağlamak adına Aksaray’ın bir çok mahallesine kurulan Kadın Aktivite merkezlerinden bir tanesi olan& Hasas-Nakkaş kadın Aktivite merkezi,içerisin sportif faaliyetlerinin yanı sıra yüzme havuzuda bulunduğunu anımsatan Başkan Dinçer, özellikle kimsesiz çocukların, aile ortamında kalabileceği büyük bir proje olan Sevgi evlerinin tamamlanma aşamasına geldiğini, Aksaray halkı için manevi değeri yüksek olan önemli bir bölgede yapımına başlanan& Bedir Muhtar Külliyesi inşaatı devam ettiğini, ilk millet bahçesi olma özelliği taşıyan Kalanlar Millet Bahçesi'nin de 42 bin Metrekarelik alan üzerinde hayata geçeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 8 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com