SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / Akşener'den Merkez Bankası'na 'iş' çağrısı!

Akşener'den Merkez Bankası'na 'iş' çağrısı!

6.10.2021 13:29: | Son Güncelleme: 06.10.2021 14:11
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Merkez Bankası Başkanı'na tavsiyede bulunarak, 'Kendisi iş aramaya başlasın, Erdoğan onu da harcayacak' dedi.

ANKARA (İGFA)& - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni yasama yılının ilk grup toplantısında partililere seslendi. Yeni yasama yılında da milletimizi yalan ve dolandan koruyacaklarını belirterek 'Izdırap artık çuvala sığmıyor' diyerek iktidar için yolun sonu gözüktüğünü söyledi. Akşener, Sarayda sefa sürenler eğlenmeye tam gaz devam ettiğini belirterek, Sayıştay raporundan çeşitli bulguları paylaştı. Kurumlardaki yolsuzluklara da dikkati çeken Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göndermelerde de bulundu.

Grup toplantısında Merkez Bankası'nın son faiz indirimi kararıyla Türkiye'nin dış borç stokunun 270 milyar lira ve kısa vadeli borcun da 101,2 milyar lira arttığını söyledi. Buna gerekçe olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın keyfi kararları olduğunu savunan Genel Başkan Akşener, 'Bu artışların sorumlusu, Merkez Bankası Başkanı değildir. çünkü kendisi, aynı çöp öğütür gibi, bürokrat öğüten bu sistemin, son kullanma tarihi yaklaşan bir bürokratından fazlası değildir. Bu maliyetlerin esas sorumlusu; Türk Devleti’ni, ucube bir sisteme hapseden, Türkiye Ekonomisi’ni, akıl dışı teorilerine kurban eden, Ve her olaydan, elini yıkayıp çıkmasıyla bilinen Sayın Erdoğan’ın, ta kendisidir' diye konuştu.

Erdoğan'ın Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. şahap Kavcıoğlu'nu görevden alacağını iddia eden Akşener, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu olaydan da, elini yıkayıp çıkmak için, Merkez Bankası Başkanı’nı yakın zamanda harcayacaktır. O nedenle, buradan Sayın Başkan’a sonradan açıkta kalmaması için, şimdiden iş aramaya başlamasını tavsiye ediyorum' dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
8 + 4 =Milletvekili Sarıbal: 'Marmarabirlik, üreticiyi özel sektörün insafına bırakmamalı'

Milletvekili Sarıbal: 'Marmarabirlik, üreticiyi özel sektörün insafına bırakmamalı'

Balıkesir'de CHP'liler ek gösterge bilinçlendirmesi yaptı.

Balıkesir'de CHP'liler ek gösterge bilinçlendirmesi yaptı.

Babacan'dan adalet mücadelesi veren şenyaşar ailesiyle buluştu

Babacan'dan adalet mücadelesi veren şenyaşar ailesiyle buluştu

REKLAM
Adıyaman'da CHP'lilerden yerel basına destek açıklaması

Adıyaman'da CHP'lilerden yerel basına destek açıklaması

İYİ Parti'den 'yerel basın'a destek

İYİ Parti'den 'yerel basın'a destek

'Bursa Yenişehir'den sefer ağı genişlemeli'

'Bursa Yenişehir'den sefer ağı genişlemeli'


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com