Antika Pazarı ufuk açtı

15.11.2022 09:50 | Son Güncelleme: 15.11.2022 11:00
Kayseri'nin Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından 3 yıl önce şehre kazandırılan 'Antika Pazarı' marka değer olmasının yanında esnafın da ufkunun açılmasına katkı sağladı. Sivas'tan gelen esnaf Osman Bozkurt, 'Talas'taki Antika Pazarı'nı çok beğendik. Aynı şeyin Sivas'ta da olması için uğraş göstereceğiz.' diyerek Başkan Yalçın'a teşekkür etti.

Antika Pazarı ufuk açtı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)

Kayseri'nin Talas ilçesinde 'Harman Meydanında Tarihe Yolculuk' sloganıyla 2019 yılından bu yana vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan 'Antika Pazarı' hız kesmeden devam ediyor. Her ayın ikinci pazar günü gerçekleşen ve Talas'ın klasikleri arasına giren organizasyonda bu hafta sonu da birbirinden değerli ürünler antikaseverlerle buluştu.

Kısa sürede ilçenin vazgeçilmezleri arasına giren pazar, her ay olduğu gibi yine antika satıcılarıyla tarihi eşya meraklılarını gün boyu bir araya getirdi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın da her fırsatta gelerek alışveriş yaptığı pazarda tarihi ev eşyalarından radyo, gramofon ve plaklara, antika para ve pullardan tesbih, halı ve kilimlere kadar birçok değerli ürün antika meraklılarının beğenisine sunuldu.

Açılan her tezgahı ziyaret edip antikaseverle de yakından ilgilenerek sohbet eden Başkan Yalçın'a esnaflar teşekkürlerini iletti.

ESNAFTAN BAşKAN YALçIN'A TEşEKKüR

Pazarda gaz lambalarından ahşap duvar saatlerine birçok ürünü satışa sunan Osman Bozkurt isimli esnaf, nostaljinin yaşatılmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, 'Biz Sivas'tan geldik. Talas'taki Antika Pazarı'nı çok beğendik. Aynı şeyin Sivas'ta da olması için uğraş göstereceğiz. Talas Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz.' ifadelerini kullandı.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
5 + 5 =Kiracı-ev sahibi uyuşmazlığında yeni dönem... Arabuluculuk zorunluluğu neleri kapsıyor?

Kiracı-ev sahibi uyuşmazlığında yeni dönem... Arabuluculuk zorunluluğu neleri kapsıyor?

Fırat Kalkanı'nda 2 terörist etkisiz!

Fırat Kalkanı'nda 2 terörist etkisiz!

Elektronik tebligat 3,6 milyar TL tasarruf sağladı

Elektronik tebligat 3,6 milyar TL tasarruf sağladı

REKLAM
Meclis olağanüstü toplanıyor

Meclis olağanüstü toplanıyor

Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerinde 4 terörist etkisiz halde

Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerinde 4 terörist etkisiz halde

Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 60 tutuklama

Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 60 tutuklama


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Fikstür Siyaset Teknoloji Spor 1001 oyun Yerel Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber
İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com