SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Artvin Valiliği: 'Kemalpaşa Kaymakamı'na tembihat yapılmıştır'

Artvin Valiliği: 'Kemalpaşa Kaymakamı'na tembihat yapılmıştır'

1.10.2021 11:38: | Son Güncelleme: 01.10.2021 11:48
Artvin'in Kemalpaşa ilçesinde 'kaymakam öğretmeni sınıftan kovdu' iddiası ile ilgili Artvin Valiliği'nden yazılı açıklama yapıldı. Valilik, Kaymakam'a tembihatın yapıldığını kaydetti.

Artvin Valiliği: 'Kemalpaşa Kaymakamı'na tembihat yapılmıştır'

ARTVİN (İGFA) - Son kararnameyle Artvin'in Kemalpaşa ilçesine kaymakam olarak atanan Mehmet Faruk Saygın, göreve başladığı ilçede 29 Eylül çarşamba günü Kemalpaşa çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Cengiz'in de eşlik ettiği özel eğitim sınıfı ziyaretinde iddiaya göre, Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, elini uzatıp kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen genç öğretmene, ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söyledi. Yaşanan gerginlik sonrası Kaymakam Saygın, okuldan ayrıldı.

Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu da yaşanan olaylara tepki göstererek, Kaymakam ve öğretmenin ilçede yeni göreve başladıklarını ve aralarında hiçbir sorun olmadığını belirterek, kimsenin öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştırmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

VALİLİK: 'KAYMAKAM SAYGIN'A TEMBİHAT YAPILMIşTIR'

Artvin Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, diyalogun üzüntü verici olduğu belirtilerek, Kaymakam Saygın hakkında tembihat yapıldığı ve inceleme başlatıldığı bildirildi. Valilik yazılı açıklamasında, 'Kemalpaşa Kaymakamı öğrencilerle sohbet ettiği sırada sınıfa sonradan giren ve daha sonra sınıf öğretmeni olduğu anlaşılan kişinin elini uzatarak tokalaşma isteğini, pandemi kuralları gereği eli göğsünde selamlaşarak karşılamış, öğretmen olduğu sonradan anlaşılan kişinin ısrarı neticesinde kaymakamımızla öğretmenimiz arasında bizleri de üzen, istenmeyen bir diyalog meydana gelmiştir. Bu diyaloğa üzüldüğünü dile getiren İlçe Kaymakamımıza tembihat yapılmış, konu ile ilgili inceleme hemen başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur' ifadeleri yer aldı.

MEHMET FARUK SAYGIN KİMDİR?

Mehmet Faruk Saygın, Bursa'da 1993 yılında doğdu. İlk ve ortaöğrenimi Bursa'da tamamlayan Kaymakam Saygın, 2016 yılında İstanbul üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden& mezun oldu. 2018 yılında 106. dönem Kaymakamı olarak Bursa Valiliğinde Mülki İdare Amirliğine intisap etti. 2020-2021 yıllarında Konya - Emirgazi Kaymakamı olarak görev yaptı. Kaymakam Saygın, 20 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan, 19.08.2021 tarihli ve 2021/142 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Artvin Kemalpaşa Kaymakamlığı'na atandı.

https://twitter.com/artvinvaliligi/status/1435913777111715841

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 2 =Uşaklı çocuklar Bakan Yanık'la birlikte ok attı

Uşaklı çocuklar Bakan Yanık'la birlikte ok attı

Bakan Soylu: 'Karayılan'ın da sırası geliyor'

Bakan Soylu: 'Karayılan'ın da sırası geliyor'

Marmara Denizi Koruma Eylem Planı için kurul toplandı

Marmara Denizi Koruma Eylem Planı için kurul toplandı

REKLAM
İYİ Partili Demir: 'Biz, icraat ve radikal çözüm bekliyoruz'

İYİ Partili Demir: 'Biz, icraat ve radikal çözüm bekliyoruz'

Eren-13 operasyonunda 4 terörist etkisiz halde

Eren-13 operasyonunda 4 terörist etkisiz halde

Kooperatiflerle ilgili değişiklik teklifi yasalaştı

Kooperatiflerle ilgili değişiklik teklifi yasalaştı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com