SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Asgari Ücretliye 1.852 Lira Ek Ödeme Müjdesi

Asgari Ücretliye 1.852 Lira Ek Ödeme Müjdesi

13.06.2020 16:41
Milyonlarca asgari ücretli çalışan bu haberi bekliyor. Asgari ücretli çalışana 4 ayda bir 463 TL ikramiye ile 1.852 TL ek ödeme yapılacak. 2020 yılı asgari ücret maaşlarına zam ne zaman yapılıyor? Asgari ücretlilere gıda, elektrik faturası ve kira yardımı!

Asgari Ücretliye 1.852 Lira Ek Ödeme Müjdesi

Milyonlarca asgari ücretli çalışan bu haberi bekliyor. Asgari ücretli çalışana 4 ayda bir 463 TL ikramiye ile 1.852 TL ek ödeme yapılacak. Asgari ücretlilere ek ödeme tasarısı ne zaman yürürlüğe konulacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan soruları yanıtladı. 2020 yılı asgari ücret maaşlarına zam ne zaman yapılıyor? Asgari ücretlilere gıda, elektrik faturası ve kira yardımı!

Eğer yasa teklifi kabul edilirse, asgari ücretli çalışan milyonlarca vatandaş 4 ayda bir 463 TL ikramiye alacak. Bu kapsamda asgari ücretlilere yıllık olarak toplamda ek olarak 4 ayda bir ödenecek olan 463 lira ile beraber 1.852 liralık ek ödeme yapılmış olacak. Ödemeler aylık olarak hesaplandığında 154 lira ek zam verilmiş olacak.

Asgari ücretli çalışanlar geçinmeye çalışıyor. Yapılan zamlar, koronavirüs pandemisi derken milyonlarca asgari ücretli çalışan vatandaş iyice sıkıntılı dönemler geçiriyor. Yıllardır seslerini duyurmaya çalışan asgari ücretli çalışan vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arkadaşlarımız çalışıyor, yakında müjdeli haberi vereceğiz açıklaması yapmıştı. Bu kapsamda meclise asgari ücretli çalışan vatandaşlara 4 ayda bir 463 TL ikramiye verilmesi teklif edilecek. Yasa kabul edilirse, toplamda yıllık olarak asgari ücret maaşına ek olarak 4 ayda bir ödenecek 463 lira ile 1.852 liralık ek ödeme yapılmış olacak. Ödemeler aylık olarak hesaplandığında asgari ücrete 154 liralık ek zam ödemesi gerçekleştirilmiş olacak.

“ASGARİ ÜCRETLİYE MÜJDEMİZ VAR!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretli çalışanların ek ödemesiyle ilgili olarak “Kesinlikle bir müjdemiz olacak, arkadaşlar çalışıyor” açıklamasında bulunmuştu.

Asgari ücretli çalışan vatandaşlara ayrıca devlet tarafından sosyal yardım projeleri kapsamında Gıda Yardımı, Kira yardımı, Elektrik Faturası yardımı gibi geçim yardımları da yapılıyor.

YORUMLAR 0
3 + 4 =



Bakan Koca’dan ‘kontrolü ele alalım’ çağrısı

Bakan Koca’dan ‘kontrolü ele alalım’ çağrısı

Vaka Sayısı 11 Bini Geçti

Vaka Sayısı 11 Bini Geçti

Tıp Fakültesi Öğrencisi Onur Alp Eker Hayatını Kaybetti

Tıp Fakültesi Öğrencisi Onur Alp Eker Hayatını Kaybetti

REKLAM
Vaka Sayılarında Yüzde 30 Artış Var !

Vaka Sayılarında Yüzde 30 Artış Var !

Çocuklar Kurban Kesilirken Bakmalı Mı?

Çocuklar Kurban Kesilirken Bakmalı Mı?

Ucuz Akaryakıta Dikkat !

Ucuz Akaryakıta Dikkat !

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Siyaset Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790