SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / Ayakkabı sektörü pandemi sonrasına ayak bastı

Ayakkabı sektörü pandemi sonrasına ayak bastı

27.07.2021 11:27 | Son Güncelleme: 27.07.2021 11:35
Pandemiden en çok etkilenen sektörlerden olan ayakkabı ve saraciye sektörleri COVID-19 virüsünün aşısının bulunması ve normalleşme adımlarının atılması sonrasında dünyadaki en prestijli buluşma adresi 'Expo Riva Schuh Garda Bags Fuarı'na 67 firmayla fiziki olarak katıldı.

Ayakkabı sektörü pandemi sonrasına ayak bastı

İZMİR (İGFA) - 'Expo Riva Schuh Garda Bags Fuarı'nda Türkiye Milli Katılım Organizasyonu Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından gerçekleştirildi.

Türk ayakkabı sektörünün 2021 yılında pandeminin yaralarını sarmaya başladığını dile getiren Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar, pandemi sonrasında dünya genelinde bir toparlanma ve talep artışı olduğunu, 'Expo Riva Schuh Garda Bags Fuarı'nın bu süreci hızlandırdığını ifade etti.

Ayakkabı sektörü olarak, 2021 yılı için 1 milyar dolar ihracat hedeflediklerini anlatan Zandar, 'Pandemi sürecinde Türkiye'nin ilk sanal fuarını düzenledik, pandeminin etkilerini azaltma konusunda büyük bir çaba gösterdik. Normalleşme sürecinde de ilk fiziki fuarımız Expo Riva Schuh Garda Bags Fuarı oldu. Fuarda ithalatçılardan yoğun ilgi gördük. Katılan firmalarımızın büyük çoğunluğu ihracat bağlantılarıyla döndü' diye konuştu.

Bu arada fuara katılan 400 firmadan 67 tanesinin Türk firması olması çok etkili oldu. Gelen alıcılar az katılım yüzünden vakitlerini yeni üretici bulmak için kullandı.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
2 + 4 =Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi en yüksek seviyeyi gördü

Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi en yüksek seviyeyi gördü

Ege Bölgesi ihracatta ABD ve İtalya'yı geçti

Ege Bölgesi ihracatta ABD ve İtalya'yı geçti

İkinci el otomobil piyasası hareketlendi

İkinci el otomobil piyasası hareketlendi

REKLAM
GüNSEL dünya vitrininde

GüNSEL dünya vitrininde

Kuru domates ihracatı 100 milyon dolara koşuyor

Kuru domates ihracatı 100 milyon dolara koşuyor

Gözler 'faiz' kararı için 23 Eylül'de

Gözler 'faiz' kararı için 23 Eylül'de


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com