SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Aydın’dan Ek ödeme İsyanı

Aydın’dan Ek ödeme İsyanı

6.07.2020 17:00: | Son Güncelleme: 6.07.2020 17:19:
div/div divTürk Sağlık Sen Aydın şube Başkanı Ahmet Bozkurt,? Aydın’daki üniversite hastanesinde bu ödemenin yapılmadığını ve sağlık çalışanları hay

Aydın’dan Ek ödeme İsyanı

Türk Sağlık Sen Aydın şube Başkanı Ahmet Bozkurt,? Aydın’daki üniversite hastanesinde bu ödemenin yapılmadığını ve sağlık çalışanları hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Sağlık Bakanı tarafından pandemi sürecinde hak kayıplarının telafisi amacı ile 3 aylık bir sürede ek ödemelerin tavandan ödeneceğinin ve hastanelere Maliye ve Hazine Bakanlığınca bu ödemenin yapılacağının açıklanmasına rağmen, Aydın’da bulunan üniversite hastanesinde bu ödemenin gerçekleşmediğini dile getiren Bozkurt, “Söz verilen bu ödemenin maliyece yapılması hakkı teslim edecek ve haklı beklentiye cevap vermiş olacaktır. Döner sermaye yönetmeliği; çalışanların beklentilerine, ürettiği hizmete karşılık vermemekte adaletsiz uygulanmaya devam etmektedir” dedi.

Aynı birimde, aynı işi yapan, aynı eforu sarf eden sağlık çalışanlarının eğitim durumları dikkate alınarak dağıtılan ek ödemedeki adaletsiz yöntemin çalışma barışını bozduğunu ifade eden Bozkurt, “Biz Türk Sağlık Sendikası olarak sabit ve ek ödemelerimizin kesilecek olan vergilerinin devletçe ödenerek emekliliğimize yansıyacak şekilde düzenlemenin yapılmasını ve bu ödemenin de genel bütçeden ödenmesini ve makul düzenlemeler yapılmasını yıllardır talep ettiğimiz gibi bugünde talebimizi tekrar tekrar dillendirmeye devam ediyoruz. Sağlık Sen'in Genel Başkanının dediği gibi 'yanlış bir talep' olarak nitelendirmiyor ve bu talihsiz açıklamayı da sağlık çalışanlarının takdirine bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

Bozkurt, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Pandemi sürecinde ek ödemeler, idari ve esnek mesailer, nöbet ücretleri, fazla mesai gibi durumlarda standartlar olmayınca keyfi ve uygulamalarla sağlık çalışanları mağdur edilmiş, hastanelerimizde ve servisler arasında uygulama birliği sağlanamamış ve çalışanlar mutsuz olmuşlardır. Hazine ve Maliye Bakanlığının basında açıkladığı, ek ödemelerin tavandan verilmesi ve maliyenin bu anlamdaki katkısı öncelikle yerine getirilmeli ve üniversite hastanesi çalışanlarının bu mağduriyetleri giderilmeli, Adalet sağlanmalıdır.”

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
3 + 7 =Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

REKLAM
Sivas'da deprem

Sivas'da deprem

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790