SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Bakan Yanık: '372 SHM ile vatandaşların yanındayız'

Bakan Yanık: '372 SHM ile vatandaşların yanındayız'

5.10.2021 11:40: | Son Güncelleme: 05.10.2021 12:18
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 372 Sosyal Hizmet Merkezi (SHM) ile vatandaşların yanında olmaya devam ettiklerini kaydederek, bu yıl içerisinde 3,6 milyonu aşkın vatandaşa hizmet verdiklerini söyledi.

Bakan Yanık: '372 SHM ile vatandaşların yanındayız'

ANKARA (İGFA) - Vatandaşların sunulan hizmetlere ulaşmasında SHM’lerin öncülük ettiğini belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “81 ilde bulunan SHM’lerimizde, ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal hizmet müdahalesi, takibi ve yönlendirme yapılmasının yanı sıra kadınlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza, engellilerimize, yaşlılarımıza, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize yönelik birçok destek sunuyoruz” diye konuştu.

Bakan Yanık, vatandaşların sosyal hizmet modellerine kolayca ulaşabildiği SHM’lerde, aile ve topluma yönelik koruyucu, önleyici destekler başta olmak üzere rehberlik ve danışmanlık hizmeti gibi destekler verildiğini bildirdi.

SHM’lerde birçok hizmetin bir arada sunulduğunun altını çizen Bakan Yanık, “Böylece vatandaşlarımızın sunduğumuz hizmetlere hızlı ve kolay bir şekilde erişmelerini sağlıyoruz.& 372 Sosyal Hizmet Merkezimiz (SHM) ile vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Bu yıl içerisinde 3,6 milyonu aşkın vatandaşımıza hizmet verdik. Toplumun tüm kesimlerine hizmetlerimizi sunma, desteklerimizi en ücra noktalara ulaştırma gayreti içerisindeyiz. Bizim gözümüzde SHM’ler, vatandaşlarımız ile Bakanlığımız arasında köprü görevi üstleniyor. Bu yıl içerisinde 18 SHM’yi vatandaşımızın hizmetine sunduk. Yıl sonuna kadar 6 SHM daha açmayı hedefliyoruz” dedi

AİLELERE 5 FARKLI ALANDA EğİTİMS

HM’lerde ailelere yönelik verilen hizmetlerin detaylarını paylaşan Bakan Yanık, ailelerimize yönelik Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP), Aile Eğitim Programı (AEP), Aile Danışmanlığı Hizmeti kapsamında hizmet verdiklerini söyledi. Ailelere yönelik rehberlik ve danışmanlık hizmeti de sunulduğunu kaydeden Bakan Yanık, 'Sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması için hayata geçirilen AEP kapsamında ailelere eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık olmak üzere 5 alanda toplamda 28 modülden oluşan eğitimler veriliyor. Bu eğitimlerde, ailelerin sahip oldukları kaynakları etkin, verimli kullanmaları ve karşılaşabilecekleri risklere karşı önlemler almaları sağlanıyor. Ailelere yönelik bir diğer uygulama olan Aile Danışmanlığı Hizmetlerinde ise çiftlerin kendi başlarına çözemedikleri sorunların çözülmesi için rehberlik, danışmanlık ve eğitim alanlarında katkı veriliyor” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
8 + 3 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

Motorine 44 kuruş indirim!

Motorine 44 kuruş indirim!

REKLAM
Merkez Bankası'nda ayrılık!

Merkez Bankası'nda ayrılık!

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı

İstanbul'da kuvvetli lodos: 4 ölü, 19 yaralı!

İstanbul'da kuvvetli lodos: 4 ölü, 19 yaralı!


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com