SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Bakan Yanık: 'Konukevi kapasitelerini arttırdık'

Bakan Yanık: 'Konukevi kapasitelerini arttırdık'

12.09.2021 13:40 | Son Güncelleme: 12.09.2021 14:51
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, şiddet mağduru ve barınma ihtiyacı olan kadınların, hizmetlerimize erişimlerini kolaylaştırmak için konukevi sayısı ve kapasitelerini arttırdıklarını söyledi.

Bakan Yanık: 'Konukevi kapasitelerini arttırdık'

ANKARA (İGFA) - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2002 yılında 8 ildeki kadın konukevlerini 81 ile yaygınlaştırdıklarını belirterek, ?şiddetle mücadelede kadınlara yönelik hizmetleri çeşitlendirdiklerini açıkladı. "Kadın konukevlerimizin kapasitelerini de genişlettik" diyen Bakan Yanık, "Hedefimiz, kadınların hizmetlerimize erişimlerini kolaylaştırmak. Kadın konukevlerini yalnız şiddet mağdurlarına değil, barınma ihtiyacı olan kadınlara da hizmet veriyor. Son 3 yılın ortalaması ele alındığında kadın konukevlerinde, kadınların yüzde 47?si şiddet nedeniyle, yüzde 53?ü barınma nedeniyle hizmet aldı?" diye konuştu. & şiddetin tüm insanlığa karşı işlenen bir suç olduğunu vurgulayan Bakan Yanık, insan onurunu hiçe sayan şiddetle mücadeleye sıfır tolerans ilkesiyle devam ettiklerini söyledi. Bakan Yanık, Kadına Yönelik şiddetle Mücadele Eylem Planları ile hem ulusal hem yerel düzeyde tüm taraflarla işbirliği içerisinde çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Eğer bir şiddet olayı söz konusu ise şiddet gören kişi için koruyucu faaliyetleri yürütüyoruz. Her ne sebeple olursa olsun mağduru, devletin koruma şemsiyesi altına alıyoruz. Burada şÖNİMlerimiz, kadın konukevlerimiz devreye giriyor" dedi. 2002 yılında 8 ilde bulunan kadın konukevlerini 81 ile yaygınlaştırdıklarının altını çizen Bakan Yanık, "şiddetle mücadelede kadınlara yönelik hizmetlerimizi çeşitlendirirken; konukevlerimizin kapasitelerini de genişlettik. Türkiye genelinde kadın konukevi sayımızı 149'a çıkardık. 283 olan kapasitelerini de 3 bin 624'e yükselttik" diye konuştu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
9 + 3 =Prof. Dr. Salihoğlu: 'Marmara denizi koruma altına alınmalı'

Prof. Dr. Salihoğlu: 'Marmara denizi koruma altına alınmalı'

Erdoğan: 'Bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz yok'

Erdoğan: 'Bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz yok'

Mavi Vatan'ı savunmak milli duruş gerektirir

Mavi Vatan'ı savunmak milli duruş gerektirir

REKLAM
Havada ikramlar yeniden başlıyor

Havada ikramlar yeniden başlıyor

Eren-11'de 4 terörist etkisiz halde

Eren-11'de 4 terörist etkisiz halde

Dikkat.. Soğuk ve yağışlı hava geliyor!

Dikkat.. Soğuk ve yağışlı hava geliyor!


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com