SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Başkan Büyükakın: Bu memleket yükselişe geçmiştir

Başkan Büyükakın: Bu memleket yükselişe geçmiştir

20.09.2021 12:35 | Son Güncelleme: 20.09.2021 12:59
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği ve Balkan ve Rumeli derneklerinin başkanlarıyla buluştu. STK'ların yer aldığı buluşmada Türkiye'nin kültürel değerleri konuşuldu.

Başkan Büyükakın: Bu memleket yükselişe geçmiştir

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Marmara Belediyeler Birliği ve Balkan ve Rumeli derneklerinin başkanlarıyla bir araya geldi. Kocaeli’nde aktif olarak görev yapak 15 STK temsilcisiyle bölge coğrafyası hakkında bir değerlendirmek gerçekleştirdi. Rumeli ve Balkan coğrafyası için çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve ileriyi hedeflediklerini söyleyen Başkan Büyükakın, “önümüzdeki yüzyıl tüm coğrafyalarda Türkiye’nin dönemidir. Bu çok nettir. Bunu görüyor ve biliyoruz. Bu memleket yükselişe geçmiştir. STK’lar olarak sizlerin de Türkiye’nin gittiği bu yolda gereken her türlü desteği vermesini istiyorum” dedi.

“DEğERLERİMİZDEN SüRGüN EDİLMEYECEğİZ"

Genel değerlendirme yapılan toplantıda çok kıymetli bir kültür hazinesine sahip olunduğunu söyleyen Büyükakın, Bu medeniyet, yani Türkiye’nin liderlik ettiği bu kadim medeniyet şaha kalkmıştır. Bizlerin evlatları gönül coğrafyamız başta olmak üzere tüm dünyaya adalet ve nizam getirecektir” şeklinde konuştu. Görüşmede, “Kültürlerimizi yaşatmalı ve geleceğe taşımalıyız” vurgusu da yapan Başkan Büyükakın, “Bizi biz olmaktan asla çıkartamayacaklar. şunu net olarak ifade etmek isterim ki bu aziz topraklara göç etmek zorunda bırakılanlar değerlerinden asla kopmadılar. Bundan sonra da değerlerimizden asla sürgün edilmeyeceğiz, buna da müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
6 + 1 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com