SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Başkan Yüce: ' Sakarya'yı dünyaya tanıtmaya gönüllü olduk'

Başkan Yüce: ' Sakarya'yı dünyaya tanıtmaya gönüllü olduk'

2.10.2021 12:45: | Son Güncelleme: 02.10.2021 20:52
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya 74 Genişletilmiş İl Danışma Meclisi'ndeki konuşmasında ''Sakarya'yı dünyaya tanıtmaya gönüllü olduk. 29 ayda 300 milyon TL'lik yol yatırımı yaptık. Bisiklette dünyanın sayılı şehirlerinden biri olduk. Tarımsal üretim hamlesi ve endüstriyel kenevir üretiminde örnek sonuçlar elde ettik.' dedi.

Başkan Yüce: ' Sakarya'yı dünyaya tanıtmaya gönüllü olduk'

SAKARYA(İGFA)- AK Parti Sakarya İl Teşkilatı’nın 74.Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı,& Serdivan Kültür ve Kongre& Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı İstanbul Temsilcisi Halis Dalkılıç, Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, ilçe& belediye başkanları, ilçe teşkilat mensupları ve başkanları katılım sağladı.

Toplantı sırasında konuşan Başka Yüce,& “Sakarya ve Sakaryalılar için hizmet etmek adına yola çıkmış siz kardeşlerimle birlikte olmak benim azmimi ve şevkimi artırıyor. Malumunuz olduğu üzere hep birlikte el ele verdik ve şehrimizi dünyaya tanıtmaya gayret ediyoruz. Sakarya’nın çehresini değiştirmek için gece-gündüz çalışıyoruz. ‘Sakarya’da Asfaltlanmamış Yol Bırakmayacağız’ sloganıyla yola çıktık ve geçtiğimiz 29 aylık süreçte şehrimizin cadde ve sokaklarında 1 milyon tondan fazla asfaltlama çalışması yaptık. Böylece 300 milyon liraya yaklaşan yatırımla 700 km’yi aşan yol yapmış olduk. Göreve geldiğimizde paydaşlarımızla bir araya gelip yaptığımız planlama dâhilinde tüm ilçelerimizde sırayla bütün cadde ve sokaklarımıza giriyoruz.Uluslararası Bisiklet Federasyonu tarafından verilen ve dünyada sadece çok az sayıda bölge ve şehrin& sahip olduğu ‘Bisiklet şehri’ unvanını almaya resmen hak kazandık.

Yeşil Hazine: Endüstriyel Kenevir çalışmalarında örnek sonuçlar elde ediyoruz. Mucizevi bitki kenevir üretimiyle yüzlerce üretim alanına sahip bitkiyi en kazançlı ve sağlıklı şekliyle değerlendiriyoruz.Sakarya’mıza yakışan ve daha pratik çözümler sunan alternatif bir otoban girişi yapıyoruz. Böylece şehir içinden şehirlerarası güzergâha hızlı bağlantı, OSB’ler arası bağlantı, tehlike anında kullanılabilecek alternatif bir yola& sahip olacağız.' dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 2 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 Kimlik numaralarına kısıt koyulabilecek

Kimlik numaralarına kısıt koyulabilecek

Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

REKLAM
Motorine 44 kuruş indirim!

Motorine 44 kuruş indirim!

Merkez Bankası'nda ayrılık!

Merkez Bankası'nda ayrılık!

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Oyun Skor

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com