SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / Batman sağlıkta sınıfta kaldı

Batman sağlıkta sınıfta kaldı

23.09.2021 14:14 | Son Güncelleme: 23.09.2021 14:39
DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, Batman'ın sağlık alanında ülkenin en geri kalmış illerinden biri olduğunu belirtti.

Batman sağlıkta sınıfta kaldı

BATMAN (İGFA) - Batman’da vatandaşların günlerce randevu kuyruğunda beklediğini belirten DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Göz boyamakla sağlık sistemindeki sorunları çözeceğini zanneden iktidarın Batman’a kazandırdığı hastanede doktor yok, hemşire yok, yatak yok, muayene yok, ameliyat yok ve sıra yok. Bununla birlikte birçok kat tamamen kaderine terk edilmiş durumda. Yeni yapılacak 500 yataklı hastanenin de kapasitesinin yetersiz olduğu ortadadır. Ayrıca araştırma hastanesinin 9 yılda bitirildiği bir ortamda, yapılması planlanan bu hastanenin kaç yılda bitirileceği tam anlamıyla muamma. Batman’a atanan 71 doktorun ise sadece ve sadece 6’sı uzman. Dolayısıyla yaraya hiçbir merhem olmadı. Vatandaşlar, dahiliye ve kadın doğum gibi olmazsa olmaz bölümlerde bile 5-6 gün sonrasına randevu bulabiliyor. Eskiden hastane kuyruklarında sıra beklenirken, şu anda beklenecek bir sıra bile yok. Evde ya ölmeyi ya da kendi kendinize iyileşmeyi bekliyorsunuz. Doktor sayısının eksikliği sebebiyle oluşan yoğunluk ve doktorların maaşlarındaki alım gücünün yerlerde sürünmesi nedeniyle mevcut doktorlar ya özel hastanelere ya da yurt dışına gitti. Batman’da ciddi bir hastalığı olan vatandaşlarımız; Diyarbakır, Gaziantep ve Elazığ illeri arasında mekik dokuyor. İktidar tam anlamıyla vatandaşa bir sağlık çilesi yaşatıyor. Birçok branşta kamu hastanelerinde doktor bile yok. Zaten yoksulluk, sefalet ile boğuşan vatandaş en küçük hastalığında bile yüzde 200 farkların istendiği özel hastanelere mahkum edilerek fahiş faturalar ile karşı karşıya bırakılıyor. İktidar; herkesi, kendi yandaşları gibi zengin zannediyor. Bu ülkenin yoksul ve biçare vatandaşlarının varlığından dahi haberdar değiller. Türkiye’ye sağlıkta çağ atlattığını iddia edenleri; Batman’daki kamu hastanelerinde tedavi olmaya davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
8 + 6 =Milletvekili Sarıbal: 'Marmarabirlik, üreticiyi özel sektörün insafına bırakmamalı'

Milletvekili Sarıbal: 'Marmarabirlik, üreticiyi özel sektörün insafına bırakmamalı'

Balıkesir'de CHP'liler ek gösterge bilinçlendirmesi yaptı.

Balıkesir'de CHP'liler ek gösterge bilinçlendirmesi yaptı.

Babacan'dan adalet mücadelesi veren şenyaşar ailesiyle buluştu

Babacan'dan adalet mücadelesi veren şenyaşar ailesiyle buluştu

REKLAM
Adıyaman'da CHP'lilerden yerel basına destek açıklaması

Adıyaman'da CHP'lilerden yerel basına destek açıklaması

İYİ Parti'den 'yerel basın'a destek

İYİ Parti'den 'yerel basın'a destek

'Bursa Yenişehir'den sefer ağı genişlemeli'

'Bursa Yenişehir'den sefer ağı genişlemeli'


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com