SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Batman'da 722 yatak boş kaldı!

Batman'da 722 yatak boş kaldı!

28.09.2021 18:06
Türkiye'nin birçok kentinde öğrencilerin yurt sorunu ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Batman'da ise şu ana kadar 2 bin 160 öğrenci yurtlara yerleştirilirken, 722 yatak boş kaldı.

Batman'da 722 yatak boş kaldı!

Ercan ARSLAN (Batman İGFA) - Türkiye’nin birçok ilinde yurt bulamayan öğrenciler ile ilgili tartışmalar devam ederken, Batman’da ise birçok yatak boş kaldı.
Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Seyit Bilal Erkek öğrenci Yurdu, Süveybe Ana Kız öğrenci Yurdu ve Batman Kız öğrenci yurduna, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı için toplam 2 bin 160 öğrenci yerleştirilirken, 722 yatak ise boş kaldı.

öğrenci yurtlarının müdürleriyle bir araya gelen Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet şafi özperk, Batman’da üniversite öğrencilerinin yurt sorununun olmadığının altını çizdi. Bütün öğrencileri emanetleri ve evlatları gibi gördüklerini ifade eden Müdür özperk, “2021-2022 Eğitim ve öğretim yılına yurt konusunda sorunsuz giren iller arasındayız. Gerekli tüm alt yapı çalışmalarımızı bitirip, öğrencilerimizin ihtiyaçları karşılandı. öğrencilerimiz gönül rahatlığıyla yurtlarımızda kalmaya başlayabilir. Devletimizin tüm imkânlarını onlara seferber etmiş durumdayız. Bütün odalarımız 3 kişilik olarak hazırlandı. Seyyid Bilal Erkek öğrenci yurdumuz Bin 62, Süveybe Ana Kız öğrenci Yurdumuz Bin ve Batman Kız öğrenci Yurdumuz ise 820 yatak kapasitelidir. Toplamda 3 yurdumuzda 2 Bin 882 yatak bulunuyor. 722 yatağımız boştadır. Gelen kayıtlarda şartları uyanları almaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
2 + 3 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com