SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Batman'da Eğitim-Sen'den 'yüz yüze' uyarısı

Batman'da Eğitim-Sen'den 'yüz yüze' uyarısı

10.10.2021 19:00 | Son Güncelleme: 11.10.2021 10:09
Eğitim Sen Batman şube Naşkanı Nureddin şimşek, Batman'da yüz yüze eğitim yapılan okullarda gerekli önlemlerin alınmadığına dikkat çekerek, daha önceki uyarılarını yineledi.

Batman'da Eğitim-Sen'den 'yüz yüze' uyarısı

Ercan ARSLAN (Batman İGFA) - Pandemi koşullarında yüz yüze eğitimin başlamasından önce gerekli önlemlerin alınması için Milli Eğitim Müdürlüğü'nü uyardıklarını belirten Eğitim Sen Batman şube Başkanı Nureddin şimşek, bu uyarıların kulak arkası edildiğini öne sürdü.

İl-ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri 'okullarda gerekli önlemleri aldık' ifadesini kullansa da, okulların önemli bir bölümünün salgın koşullarına uygun hale getirmediğini belirten şimşek, 'Milli Eğitim temizlik sorununu okul yöneticilerine havale etmeyi tercih etmiş. Okullarda yardımcı personel ihtiyacı karşılanmamıştır. Okullarımızda seyreltilmiş sınıf uygulaması hayata geçirilmemiştir. İlimizde İmam hatip okullarında sınıf mevcutları, akademik eğitim veren okullara göre son derece düşüktür. Milli Eğitim yetkililerine uyarıda bulunarak birbirine yakın eğitim bölgelerinde bulunan basına da yansıyan öğrenci sayıları, daha az olan imam hatip ortaokulları ve liselerinin birleştirilmesini, boşaltılan okulların akademik ortaokul ve liseler için kullanılmasını talep etmiş, ancak bu konuda hiçbir adım atılmamış çözüm-çözümsüzlük bu okular dışında aranmaya çalışılmıştır. Batman'da sınıf mevcudu 50 civarında olan ilkokul ve ortaokullarımız mevcuttur. Milli Eğitim Müdürlükleri sıralamış olduğumuz bu tedbirleri almayarak yüz yüze eğitimin devamını riske atmaktadır' dedi.

şimşek ayrıca son günlerde COVID-19 pozitif ve karantinaya alınan sınıfların temaslı öğretmen sayılarında artış olduğu bilgilerinin ulaştığını öne sürdü.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 6 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com