SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / BEBKA 'Melek Yatırımcı Akademisi' kuracak

BEBKA 'Melek Yatırımcı Akademisi' kuracak

29.09.2021 09:53 | Son Güncelleme: 29.09.2021 10:21
BEBKA, girişimci ile yatırımcıyı buluşturan önemli bir etkinliğe imza attı. Anadolu üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı kapsamında düzenlenen Demo Day etkinliği ile 7 girişimci, projelerini yatırımcılara sunma imk?nı buldu.

BEBKA 'Melek Yatırımcı Akademisi' kuracak

BURSA (İGFA) - Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı BEBKA ile Anadolu üniversitesi ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), Eskişehir Osmangazi üniversitesi TTO Uygulama ve Araştırma Merkezi, Eskişehir Teknik üniversitesi ARİNKOM TTO ve Bilecik şeyh Edebali üniversitesi TTO iş birliğinde yürütülen SeedUP İnovatif Girişimcilik Program kapsamında düzenlenen Demo Day etkinliği Anadolu üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Girişimcilik ekosistemine ivme kazandırılması, Eskişehir ve Bilecik'te firmasını kuran girişimcilerin desteklenmesi, iş fikrinin olgunlaştırılması ve yenilikçi girişim sayısının artırılması amacıyla hayata geçirilen programdan 8 ay boyunca 15 girişimci yararlandı. Programı başarıyla tamamlayan girişimcilerden 7’si, iş fikirlerini yatırımcılara sundu.

Programın açılışında konuşan BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, geçen yıl düzenlenen ilk SeedUP Programı ile 14 girişimci, 10 ay boyunca 56 saat eğitim ve 110 saat mentorluk hizmeti aldığını anımsatarak, 'Bu 10 girişimci, program sonunda yatırımcılara iş fikirlerini sunma imkanına sahip oldu. Bu süreçte 3 firmanın kuruluşu tamamlandı ve programa katılan girişimciler, 1 milyon TL’nin üzerinde satış gerçekleştirip, istihdama ve ihracata katkı sunmaya başladı. Yürüttüğümüz ilk SeedUP Programı’na katılan girişimcilerimizin yakaladığı bu başarılar bizi SeedUP Programını Eskişehir ve Bilecik illerinde de uygulamaya teşvik etti. Toplam 8 ay süren SeedUP Programı, Eskişehir ve Bilecik illerinde ikamet eden ve inovatif iş fikirleri olan girişimcilerin eğitim ve mentorluklar ile desteklenerek iş fikirlerini hayata geçip ürünlerini ticarileştirecekleri ya da firmalarını kuracakları, yatırımcılar ile bir araya getirilecekleri ve belirli süre aralıkları ile takip edilecekleri bir program olarak tasarlandı” diye konuştu. Durak, melek yatırımcılık konusunda bölgede iş insanları arasında farkındalık ve bilinirliğin artırmak için Melek Yatırımcı Akademisi’ni yakın zamanda hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

SeedUP Demo Day etkinliği, programı başarı ile tamamlayan girişimcilerden 7’sinin gerçekleştirdiği yatırımcı sunumları ve soru-cevap bölümleri ile sona erdi

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 2 =Benzine 44 kuruşluk zam yapıldı

Benzine 44 kuruşluk zam yapıldı

Türkiye, e-ticarette çin'in en büyük rakibi

Türkiye, e-ticarette çin'in en büyük rakibi

Hisarcıklıoğlu'ndan 'faiz indirimi' yorumu

Hisarcıklıoğlu'ndan 'faiz indirimi' yorumu

REKLAM
Altın güne rekorla başladı

Altın güne rekorla başladı

Bakan Yanık: 'Finansal Okuryazarlık'ta 150 bin kadına ulaşıldı'

Bakan Yanık: 'Finansal Okuryazarlık'ta 150 bin kadına ulaşıldı'

Merkez Bankası faizi 2 puan indirdi!

Merkez Bankası faizi 2 puan indirdi!


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com