SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Bir Doktorun Korona Güncesi

Bir Doktorun Korona Güncesi

8.09.2020 00:00: | Son Güncelleme: 8.09.2020 19:26:
İzmir Ege üniversitesi mezunu Dr. Sine Aras Akten’in “Bir Türk Doktorun Korona Güncesi” adlı kitabı yayımlandı.

Bir Doktorun Korona Güncesi

İzmir Ege üniversitesi mezunu Dr. Sine Aras Akten’in “Bir Türk Doktorun Korona Güncesi” adlı kitabı yayımlandı. ABD’nin New York eyaletindeki Woodhull Medical Center'da İç Hastalıkları ve Böbrek Bilimleri üzerine görevini sürdüren Dr. Akten, kitabında pandemi süresince yaşadıklarını anlattı.? COVID-19 Pandemisi'nde ön sıralarda hasta takibi ve çalışmalarında yer alan Dr. Akten, pandemi süresince yaşadıklarını hasta hikayelerini uyarlayarak okuyucuya aktarmaya çalıştı.

Dr. Sine Aras Akten’in özgeçmişi:
Sine Aras Akten, Ege üniversitesi mezunu olup, İç Hastalıkları eğitimi ve Böbrek Bilimleri yan dal ihtisasını Amerika Birleşik Devletleri'nde almıştır. New York Eyeleti lisanslarını taşıyan Dr. Akten SUNY Downstate Medical Center ve Albert Einstein üniversitesi’nde yan dalını tamamladıktan sonra, hala hazırda Böbrek Bilimci ve Poliklinik Yan Dal direktörü olarak Woodhull Medical Center'da çalışmaktadır. Kronik Böbrek Yetmezliği ve Hypertansiyon tedavilerinde Brooklyn merkezli hasta takip ve tedavilerinde uzmanlaşmıştır. Dokumenter ve filmografi üzerine New York Film Akademisi'nden mezun olmuştur. Kısa film ve toplum sağlığına yönelik kampanya projelerinde yer almıştır. çok sayıda yayını ve araştırmaları bulunan Dr. Akten, Harvard 'Media and Medicine'programına seçilen ilk Türk'tür. Dr. Akten, Türk Amerikan Tıp Derneği Başkan yardımcılığı görevini 2019'dan itibaren sürdürüyor.

KİTABIN GELİRİ KIZ çOCUKLARININ EğİTİMİNE

Amerikan Nefroloji Derneği ve Amerikan Transplant Derneği aktif üyesidir. Son zamanlarda hasta günceleri odaklı kitabı için çalışmaktadır. özellikle toplum sağlığı ve böbrek sağlığı bilinci üzerine yaptığı projeler ile adını çeşitli yayın organlarında duyuran Dr. Akten, COVID-19 Pandemisi'nde ön sıralarda hasta takibi ve çalışmaları ile Brooklyn hastalarına yardım etmektedir. Pandemi sırasında çeşitli yayın organlarına konu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmaktadır. Son zamanlarda New York tabanlı hasta günceleri odaklı kitabında salgında yaşadıklarını “Bir Türk Doktorun Korona Güncesi” adında Cenevre Kitabevi'nden yayınlamıştır. Kitap geliri, kız çocuklarının eğitimine ve yararına kullanılacak.?New York Brooklyn'de yaşayan Dr. Akten, Trestle Sanat Gallerisi’nin sanatçılarından olup boş zamanlarında sulu boya çalışmaları ile sergilere katılmaktadır. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
2 + 2 =Son 24 saatte 24 bin 297 yeni vaka!

Son 24 saatte 24 bin 297 yeni vaka!

İllere göre haftalık vaka sayıları açıklandı

İllere göre haftalık vaka sayıları açıklandı

Aşı olmayana PCR testi gündemde

Aşı olmayana PCR testi gündemde

REKLAM
Milas’ta alevler Termik Santrali’ne girdi!

Milas’ta alevler Termik Santrali’ne girdi!

İmamoğlu’ndan THK uçakları açıklaması

İmamoğlu’ndan THK uçakları açıklaması

Bakan çavuşoğlu: “Yıkılan evlerin yerine yenileri yapılacak”

Bakan çavuşoğlu: “Yıkılan evlerin yerine yenileri yapılacak”

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Siyaset Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com