SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / Bolu Belediye Başkanı’ndan ‘yabancı uyruk’ çıkışı

Bolu Belediye Başkanı’ndan ‘yabancı uyruk’ çıkışı

26.07.2021 17:27 | Son Güncelleme: 26.07.2021 18:06
Bolu Belediye Başkanı Tanju özcan, kentte yaşayan yabancı uyrukluların su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıkladı.

Bolu Belediye Başkanı’ndan ‘yabancı uyruk’ çıkışı

CHP'li Belediye Başknı özcan, 'Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. 'İş yeri ruhsatı vermiyorum' diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik' dedi. Belediye Başkanı olduktan sonra mültecilere belediye bütçesinden ayni ve nakdi yardımı kesmesiyle tepki alan özcan, 'önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız' diye konuştu'Gitsinler istiyoruz'

Yabancı uyrukluların gitmelerini istediklerini söyleyen özcan, şöyle devam etti: 'Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı. Benim elimde yetki yok ki zorla, zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım. Bir ara sınırlar açıldığında biz otobüsleri ücretsiz yapıp insan gönderdik. şimdi de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin.' Zammın bütün yabancı uyruklu kişileri kapsayacağını açıklayan özcan, haftaya gerçekleştirilecek olan belediye meclisi toplantısında bu kararı alacaklarını belirtti.

özcan 'Bütün yabancı uyruklu kişilere bu zammı yapacağız. Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım kararın gerekçesini de sebebini de söylüyorum. Kimseden bir şey saklamıyorum. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra müfettişler gelecek. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Gene çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek, bana 'faşist' diyecek. Hiç umurumda değil' diye konuştu.

https://twitter.com/bolu_belediyesi/status/1419644730594496522

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
8 + 6 =Batman sağlıkta sınıfta kaldı

Batman sağlıkta sınıfta kaldı

Gümüşhane yurtsuz kaldı

Gümüşhane yurtsuz kaldı

MHP'de flaş gelişme

MHP'de flaş gelişme

REKLAM
Kılıçdaroğlu, gazilerle buluştu

Kılıçdaroğlu, gazilerle buluştu

Şahin Mengü son yolculuğuna uğurlandı

Şahin Mengü son yolculuğuna uğurlandı

Her bölgeye 12 milletvekili!

Her bölgeye 12 milletvekili!


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com