SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / BUMİAD 2021 Cumhuriyet ödülleri'nin sahipleri belli oldu

BUMİAD 2021 Cumhuriyet ödülleri'nin sahipleri belli oldu

9.10.2021 13:35: | Son Güncelleme: 09.10.2021 14:21
Bursa Mühendis ve Mimar İş insanları Derneği (BUMİAD) 2021 Cumhuriyet ödülleri'ni kazanan isimleri duyurdu.

BUMİAD 2021 Cumhuriyet ödülleri'nin sahipleri belli oldu

BURSA (İGFA) - Bursa Mühendis ve Mimar İş insanları Derneği'nin (BUMİAD)& düzenlediği Cumhuriyet ödülleri'ni kazanan isimleri bir basın toplantısıyla açıkladı. Toplantıya BUMİAD Başkanı şaban Bozdemir ve yönetim kurulunun yanı sıra Kurucu Başkan İlker özaslan ile Danışma Kurulu Başkanı M. Orhan Efe de katıldı.

BUMİAD'ın sadece Türkiye'de değil dünyada ender görülebilecek nitelikte, tüm üyelerinin ticaret erbabı ve sanayici olma zorunluluğu ile mutlaka mimarlık ve mühendislik disiplinlerinden birinden mezun olma şartı bulunan yegâne iş insanı derneği olduğunu kaydeden Başkan şaban Bozdemir, ' Taraf olduğumuz tek bir çizgimiz vardır. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurup bizlere ve gençliğe emanet ettiği TüRKİYE CUMHURİYETİ ve ilkeleri ile ülkemizin birlik beraberliği, bölünmezliği, şanlı bayrağımızın özgürce sonsuza dek vatanın her sathında dalgalanmasıdır' dedi.

2017 yılından bu yana her yıl Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında geleneksel ve kurumsal nitelik kazanan BUMİAD Cumhuriyet ödülleri'ni takdim ettiklerini aktaran Bozdemir, 'BUMİAD 2021 Cumhuriyet ödülleri'ne Prof. Dr. Aziz Sancar, Prof. Dr. Ersan şen ve duayen öğretmen Nurten Ceyhan layık görüldü. Aziz Sancar'ın& Nobel ödülü'nü kendisinin bu başarıya ulaşmasında esas etkenin Mustafa Kemal Atatürk olduğu gerçeğini duyurmasına& atfen ‘Anıtkabir Müzesi'ne bağışlaması Cumhuriyet ödülü'nün kendisine sunulmasının nedenidir. Anayasa Profesörü olan Ersan şen'in Cumhuriyet çizgisindeki söylemleri& takdire şayan görüldü.*-Köy Enstitüleri öğretmeni olan Nurten Ceyhan da binlerce öğrencinin gelişmesine ve bilim insanı olarak katkı koyma noktasında Mustafa Kemal Atatürk ‘ün çizdiği ve emanet ettiği yolda gençler yetiştirmesi ve 97 yaşına rağmen bu çabalarını sürdürmesini takdirle karşılayarak ödülü kendisine sunduk' dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 5 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 AöF sınav sonuçları açıklandı

AöF sınav sonuçları açıklandı

Adıyaman'da trafik kazası: 6 yaralı

Adıyaman'da trafik kazası: 6 yaralı

Meteoroloji'den 'kuvvetli yağış' uyarısı!

Meteoroloji'den 'kuvvetli yağış' uyarısı!

REKLAM
Adıyaman'da terör operasyonu

Adıyaman'da terör operasyonu

Niğde'de apartman boşluğunda canına kıydı

Niğde'de apartman boşluğunda canına kıydı

Adıyaman'da kendini kesti hastanelik oldu

Adıyaman'da kendini kesti hastanelik oldu


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Oyun Skor

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com