Anasayfa / Sağlık / Bursa İl Sağlık Müdürü'nden 'yürüyüş' mesajı

Bursa İl Sağlık Müdürü'nden 'yürüyüş' mesajı

2.10.2021 10:40: | Son Güncelleme: 02.10.2021 20:40
Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, '2-3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü' kapsamında açıklamalarda bulundu. Dr.Yavuzyılmaz, fiziksel hareketsizliğin dünya genelindeki ölümlerin dördüncü risk faktörü olduğu bilgisini verdi.

Bursa İl Sağlık Müdürü'nden 'yürüyüş' mesajı

BURSA (İGFA) - İş yerinde, işe giderken veya evde bilgisayar karşısında, televizyon başında geçirdiğimiz sürelerdeki hareketsiz yaşam tarzının sağlığımızı olumsuz etkilediğine vurgu yapan Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, “Fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artıran önemli nedenlerden biri olmuştur” dedi.

Düzenli olarak yapılan fiziksel aktivitenin kalp ve beyin fonksiyonlarının düzenli çalışması ve bazı hastalıkların önlenmesinde ve iyileşmesinde son derece önemli olduğunu söyleyen Dr.Yavuzyılmaz, “Bu nedenle gün içinde en az 30 dakika tempolu yürüyüş yapmak sağlığımız için önemli bir faktördür. Günlük yaşamı mümkün olduğunca aktif geçirmek sağlıklı bir yaşamın ilk adımıdır. Covid-19 pandemisiyle mücadele ettiğimiz bu hassas dönemde fiziksel aktivite daha da önemli olmuştur. Daha fazla yarar elde edebilmek ve sağlığı koruyup geliştirebilmek için fiziksel aktiviteler düzenli olarak yapılmalı ve yaşamın bir parçası haline getirilmelidir” şeklinde konuştu.

Yürüyüşün günlük aktivitelerin içerisine kolayca yerleştirilebileceğine değinen Dr.Yavuzyılmaz, “ çünkü yürüyüş yapmak için ayrıca bir alet veya özel hazırlık gerekmiyor, gün içerisinde toplu taşıma aracı kullanırsak ineceğiniz yerden bir–iki durak önce inip yürüyebilir veya arabanızı gideceğiniz yerin önüne değil de birkaç sokak uzağa park ederek gidilecek yere yürünebilir” ifadelerini & kullandı.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 7 =Vaka sayısında gençlere çağrı

Vaka sayısında gençlere çağrı

Mevsimsel geçişlerde migrene dikkat!

Mevsimsel geçişlerde migrene dikkat!

Bursalı tabiplerden 'grip aşısı' sorusu!

Bursalı tabiplerden 'grip aşısı' sorusu!

REKLAM
Bakan Koca'dan 'Turkovac' çağrısı

Bakan Koca'dan 'Turkovac' çağrısı

Bursa'dan 'vebal almayın' çağrısı!

Bursa'dan 'vebal almayın' çağrısı!

Hamilelere aşı önerisi

Hamilelere aşı önerisi


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com