Anasayfa / Genel / Bursa İnegöl'de iki engelli şarj istasyonu daha hizmette

Bursa İnegöl'de iki engelli şarj istasyonu daha hizmette

6.10.2021 14:10:
Bursa'da İnegöl Belediyesi, akülü araçlarıyla sosyal hayata karışan engelli bireylerin şarj sorununa çözüm olacak 'Engelli şarj İstasyonu' projesini geliştirerek sürdürüyor.

Bursa İnegöl'de iki engelli şarj istasyonu daha hizmette

BURSA (İGFA) - Engelli dostu İnegöl Belediyesi, özel bireylerin en çok sorun yaşadığı akülü araç şarjı konusunda kalıcı bir çözüme imza attı. Akülü araçlarıyla sosyal hayata karışan engelli bireylerin şarj sorununa çözüm olacak ‘Engelli şarj İstasyonu’ projesi, ilk olarak 2020 yılı Aralık ayında çarşı bölgesinde hayata geçirilmişti. İki engelli aracının aynı anda şarj edilebildiği ve aynı zamanda cep telefonu şarjı da yapılabilen engelli aracı şarj istasyonlarının sayısı arttırılıyor. Bugün Devlet Hastanesi girişi ile İnegöl Belediyesi önündeki alanda da iki adet şarj istasyonu hizmete alındı.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Durmuş ve parti yöneticileri ile birlikte iki yeni şarj istasyonunun duyurusu ve hizmete alımı için devlet hastanesi önünde kurulan şarj istasyonunu yerinde inceledi. Burada bir açıklama da yapan Başkan Alper Taban, “ülkemizde yaklaşık 9 milyon civarında özel bireyimizin olduğunu biliyoruz. Bu ortalama nüfusun yüzde 10’unun üzerinde gibi. şehrimizde de benzer oranlarda olduğumuzu ifade edebiliriz. Dolayısıyla ortak yaşamda hepimizin eşit şekilde istifade edebilmemiz lazım. Bunu hayal ettiğimizde aslında tam anlamıyla bu şekilde olmadığını ifade edebiliriz. Bir defa tüm bireylerin bilinçlenme hususunda biran önce kendi eksiğini giderme çabasının olması gerektiğini ifade etmek istiyorum. örneğin aracımı bir yere park ediyorsam buradan bebek arabalı bir bayan da geçebilir, bir engelli aracıyla vatandaşımız da geçebilir. Bu alanları basit bir düşünceyle buraya park etmemesi gerektiğini herkes öğrenmeli. Bu konuda her bireye düşen görevler var” dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 5 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com