SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Bursa Nilüfer'de Kadın ve çocuk Akademisi

Bursa Nilüfer'de Kadın ve çocuk Akademisi

12.10.2021 10:50 | Son Güncelleme: 12.10.2021 12:00
Bursa'nın Nilüfer ilçesinde kadınların sosyal hayattaki kendini güçlü hissetmesi ve çocukların akademik ve bilişsel gelişimlerine katkıda bulunmak için yapılan Kadın ve çocuk Akademileri'nin altıncısı Fethiye Mahallesi'nde faaliyetlerine başladı.

Bursa Nilüfer'de Kadın ve çocuk Akademisi

BURSA(İGFA)- Farklı sosyal atölyeler ile çocukların ve kadınların gelişimine katkıda bulunmak için açılan& Nilüfer Belediyesi Kadın ve çocuk Akademisi'nde& 4 ve 8 sınıf öğrencileri için Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Türkçe ve İngilizce branşlarında okula yönelik ek ders çalışmaları ve etüt çalışmaları yapılıyor.

Nilüfer’deki Kadın ve çocuk Akademileri’nin altıncısı Fethiye Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı. 2021 yılı Nisan ayında faaliyete açılan Fethiye Yaşam Alanı içindeki Kadın ve çocuk Akademisi, Fethiye ve Işıktepe Mahallesi sakinlerine hizmet veriyor.Kadınlar için de akademide seramik atölyesi ve İngilizce kursları başladı. Ayrıca önümüzdeki günlerde kadınlar için giyim, takı, el mefruşatı gibi geleneksel el sanatları kursları ile hem kadınlara& hem de çocuklara yönelik bilgisayar kursu açılması planlanıyor.

Akademide& psikolojik destek hizmeti ile sosyal ve hukuksal haklar konusunda bilgilendirme ve& yönlendirme hizmeti veriliyor.& 3 eğitmen, 1 psikolog ve 1 büro personelinin görev yaptığı Fethiye Kadın ve çocuk Akademisi’ne kısa sürede 452 katılımcı atölyeler için kayıt yaptırdı.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 2 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com