Bursa'da eğitimde akademik iş birliği

14.11.2022 15:00 | Son Güncelleme: 14.11.2022 18:49
Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Uludağ üniversitesi koordinasyonunda okulda toplum sağlığının geliştirilmesi ve akademik destekli eğitim programlarının yürütülmesi amacıyla hazırlanan eğitimde iş birliği protokolü Bursa Uludağ üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve İl Mill? Eğitim Müdürü Serkan Gür arasında imzalandı.

Bursa'da eğitimde akademik iş birliği

BURSA (İGFA) - Bursa İl Mill? Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Uludağ üniversitesi arasında eğitimde iş birliği protokolü imzalandı. Uludağ üniversitesinde gerçekleştirilen protokol imza törenine Bursa Uludağ üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve İl Milli Eğim Müdürü Serkan Gür katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, köklü üniversitelerinden olan Bursa Uludağ üniversitesi ile neredeyse tüm alanlarımızda kuvvetli iş birlikleri olduklarına dikkati çekerek, 'Toplumsal olarak baktığımızda Bursa'da yaklaşık 700 bin öğrenci ve 2000 civarı kurum var. Bu noktada çok iyi bir örneklem teşkil ediyor. Her öğrencinin aileleri okula geliyor ve burada bir farkındalık oluşturmak Bursa'nın geneline tesir eden bir durum oluyor. Sonrasında davranışa dönüşüyor. Bu doğrultuda öğrencilerin sağlıklı birey olarak yetişmelerini sağlamak için bu proje çok önemli. Bu proje ile öğrencilerimiz beslenme alışkanlıkları, diyabet ve diğer hususlarda desteklenecek. Ayrıca üniversitemizin öğrencileri meslekleriyle ilgili pratik yapma imk?nına kavuşarak sahada çok önemli deneyimler kazanacak' diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, üniversitenin üçüncü vazifesinin topluma hizmet uygulamaları olduğunu kaydetti.

İmzalanan protokol; Bursa Uludağ üniversitesi Rektörlüğü ile İl Mill? Eğitim Müdürlüğüne bağlı her düzeydeki okul ve kurumları, her türlü eğitim öğretim faaliyetlerini, okul ya da kurum mensuplarını, öğretmenleri, öğretim üyelerini ve öğrencileri kapsıyor.& & Protokol çerçevesinde;& öğrenciler, öğretim elemanlarının rehberliğinde ve okul yönetimi ile işbirliğinde sağlığın korunması ve geliştirilmesine yönelik etkinliklerde bulunacak. Protokolde ayrıca çevrenin sağlığa uygunluğunun değerlendirilmesi, sağlık risklerinin belirlenmesi, sağlık taramalarının yapılması, temel ilkyardım uygulamalarının öğretilmesi ve sağlık eğitimlerinin yapılması gibi konular da yer alıyor.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 2 =Kiracı-ev sahibi uyuşmazlığında yeni dönem... Arabuluculuk zorunluluğu neleri kapsıyor?

Kiracı-ev sahibi uyuşmazlığında yeni dönem... Arabuluculuk zorunluluğu neleri kapsıyor?

Fırat Kalkanı'nda 2 terörist etkisiz!

Fırat Kalkanı'nda 2 terörist etkisiz!

Elektronik tebligat 3,6 milyar TL tasarruf sağladı

Elektronik tebligat 3,6 milyar TL tasarruf sağladı

REKLAM
Meclis olağanüstü toplanıyor

Meclis olağanüstü toplanıyor

Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerinde 4 terörist etkisiz halde

Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerinde 4 terörist etkisiz halde

Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 60 tutuklama

Bursa'da uyuşturucu operasyonu: 60 tutuklama


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Fikstür Siyaset Teknoloji Spor 1001 oyun Yerel Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber
İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com