SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / Bursa’da Keles daha temiz içme suyuna kavuşacak

Bursa’da Keles daha temiz içme suyuna kavuşacak

9.08.2021 10:45: | Son Güncelleme: 09.08.2021 12:40
Bursa Büyükşehir Belediyesi, dağ yöresinin önemli merkezlerinden olan Keles ilçesinde vatandaşların kesintisiz ve daha temiz içme suyuna kavuşması amacıyla başlattığı 'Keles Paket İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bursa’da Keles daha temiz içme suyuna kavuşacak

BURSA (İGFA) - Bursa'nın Keles ilçesinde 5,5 milyon bedelle yapılan tesis, saniyede 45 litre kapasiteyle çalışacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, beraberindeki Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, AK Parti İl Başkanvekili Mustafa Yavuz ve AK Parti Keles İlçe Başkanı özcan Yeni, BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç ile birlikte yapımı devam eden tesisi ziyaret eden yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 17 ilçede başta altyapı ve yola olmak üzere çalışmaların sürdüğünü söyledi. Teles ilçesinde yılsonuna kadar çevre adına önemli yatırımları hayata geçireceklerini belirten Başkan Alinur Aktaş, Keles Merkez Paket İçme Suyu Arıtma Tesisi'nin Ekim 2021'de hizmet vermeye başlayacağını, 2021 yılı sonu itibariyle de sistemin devreye alınacağını ifade etti.

Kelesli vatandaşların evlerinde içme suyundaki farkı çok net hissedeceğini dile getiren Başkan Aktaş, 'Multimedya Paket İçme Suyu Tesisi ve 200 metreküplük temiz su deposundan oluşuyor. Tesis, İller Bankası'nın nüfusu 25 binin altında olan belediyelere uyguladığı, Su ve Kanalizasyon Altyapı Projesi (SUKAP) kapsamında yüzde 50'si hibe olmak üzere devlet desteğiyle inşa ediliyor. SUKAP kapsamında gerçekleştirilen içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatları, 36 kilometre şebeke ve isale hattı, 6 adet içme suyu deposu, 14 kilometre kanalizasyon, 7,5 kilometre yağmur suyu hattı imalatları gerçekleştirildi. 26 milyon civarında bedel harcandı. Birkaç yıl içerisinde değişim ve dönüşümü Keles sakinleri hissedecektir. Ekim sonunda 22 milyona mal olacak olan Atık Su Arıtma Tesisleri'nin temelini de atacağız. Hayırlı uğurlu olsun' dedi.

RüYAMIZDA GöREMEZDİK

Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin de, ilçedeki içme suyunun güzel olmasına rağmen zaman zaman derelerden alınan suların bulanıklaştığını, tesisin hizmet vermesiyle bu sıkıntının ortadan kalkacağını söyledi. Katı atık aktarma istasyonunda ilçe için önemli yatırım olduğunu anlatan Keskin, 'Büyükşehir Belediyesi'nin destekleri olmasa büyük projeleri rüyamızda da göremezdik' dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
8 + 2 =Borçlar için devletle el sıkışılıyor

Borçlar için devletle el sıkışılıyor

Yüz yüze eğitim kırtasiye satışlarını arttırdı

Yüz yüze eğitim kırtasiye satışlarını arttırdı

Dünya Türk üzümünü tercih etti

Dünya Türk üzümünü tercih etti

REKLAM
HT Solar'dan Kırşehir'e GES

HT Solar'dan Kırşehir'e GES

MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

MüSİAD Bursa'dan Safir Berry'e ziyaret

Merkez Bankası'ndan 'Dijital TL' hazırlığı

Merkez Bankası'ndan 'Dijital TL' hazırlığı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com