SON DAKİKA
Anasayfa / Sağlık / Bursa'da sağlığa bin 315 yatak dahil oluyor

Bursa'da sağlığa bin 315 yatak dahil oluyor

21.09.2021 10:48 | Son Güncelleme: 21.09.2021 10:59
Bursa'da şehrin merkezindeki bin 315 yataklı Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi inşaatı hızla yükseliyor.

Bursa'da sağlığa bin 315 yatak dahil oluyor

BURSA (İGFA) - TBMM Sağlık Komisyonu üyesi ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ile İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, yapımı Bursa'da hızla devam Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. Acemler'deki inşaatı devam eden ve toplamda bin 315 yatak kapasiteli olacak Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin 188 erişkin yoğun bakım yatağı, 43 yeni doğan yoğun bakım yatağı, 231 poliklinik ve 32 ameliyathanesi olacak. Yüklenici firmadan hastane projeleri hakkında bilgi alan Milletvekili Esgin ve Dr. Yavuzyılmaz, incelemelerin ardından hastane bahçesinde açıklama yaptı. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Sağlık Bakanlığı’nın standartları doğrultusunda hizmet verilmesi için gayret edilecek bir hastane olacağının altını çizerken, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, 'İnşaatın her aşamasını yakından takip ediyoruz. 15 Kasım itibarıyla kaba inşaat tamamlanacak. Bütün amacımız inşaatın biran önce tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmasıdır. Hedefimiz Memleket Hastanesi ve Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'ni 2 yıl içerisinde Bursa'mıza kazandırmaktır' diye konuştu.

Bursa şehir Hastanesi’nin Covid-19 döneminde ne kadar önemli olduğunu gördüklerine dikkat çeken Milletvekili Esgin, “Kestel ve Gürsu gibi ilçelerimizde dâhil olmak üzere tüm ilçelerimizde hastaneler tamamlandı. İlçelerimizin hiç birisinde hastane eksikliği konusunda bir sorun kalmadı. Bursa Devlet yani Memleket Hastanesi ve Ali Osman Devlet Hastanesi Bursa’da yapmış olduğumuz şu an itibari ile kamu sağlık yatırımlarının son halkası. İnşallah Dr.Ayten Bozkaya Spastik çocuklar Hastanesi ile birlikte bunları da iki yıl içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini” söyledi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 5 =Bakan Koca, vaka sayısı en çok 10 ili paylaştı

Bakan Koca, vaka sayısı en çok 10 ili paylaştı

Bakan Koca'dan günlük vaka paylaşımı

Bakan Koca'dan günlük vaka paylaşımı

Bakan Koca: 'Büyüklerimiz dikkatli olmalı'

Bakan Koca: 'Büyüklerimiz dikkatli olmalı'

REKLAM
Vakaların yaş ortalaması düştü

Vakaların yaş ortalaması düştü

Türk bilim insanlarının yeni buluşu: Gargara ile PCR testi!

Türk bilim insanlarının yeni buluşu: Gargara ile PCR testi!

Bakan Koca'dan vaka paylaşımı

Bakan Koca'dan vaka paylaşımı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com