Anasayfa / Genel / Bursa'da TEKNOFEST birincisi öğrenciye Osmangazi ödülü

Bursa'da TEKNOFEST birincisi öğrenciye Osmangazi ödülü

5.10.2021 14:15: | Son Güncelleme: 05.10.2021 15:12
Bursa'da Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrenim gören İsmail Konak, TEKNOFEST İnsanlık Yararına Teknoloji Sosyal İnovasyon kategorisinde birinci olarak büyük bir başarıya imza attı.

Bursa'da TEKNOFEST birincisi öğrenciye Osmangazi ödülü

BURSA (İGFA) - Kendi yazdığı yazılım ve geliştirdiği sistem ile Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te İnsanlık Yararına Teknoloji Sosyal İnovasyon alanında liseler arasında birinci olan Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencisi İsmail Konak’ı okulunda ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, başarılı öğrenciyi tebrik etti.

Kurumsal Akıllı Denetleme Sistemi (KADSİS) ismini verdiği projesiyle, kendi kategorisinde birincilik elde eden İsmail Konak’ın elde ettiği başarının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Başkan Dündar, “Bir proje okulu olan Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi, bu yıl ikinci mezunlarını verdi. Okulda, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın 70 farklı ülkesinden öğrenci bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığımızın müfredatları doğrultusunda eğitim veren okulumuz, bugün pek çok özel okulun sahip olmadığı altyapıya sahip. Burada eğitim gören öğrencilerimiz, açılan atölyelerde aldıkları eğitimlerle, sadece imam hatip eğitimi almıyor, fen bilimleri lisesindeki öğrenci kardeşlerimiz gibi çok ciddi başarılara imza atıyor” dedi.

KADSİS’in, bugün herkesin ihtiyaç duyduğu yepyeni bir ürün olduğunu söyleyen Başkan Dündar, “özellikle pandemi sürecinde ihtiyaç duyduğumuz, insanların toplu olarak bulunduğu bir yere girerken kişileri tanıyan, ateş ölçen, sağlık durumunu sorgulayan ve hasta olanların girişlerini engelleyen bir sistem. Dolayısıyla İsmail, bu buluşuyla bir anlamda hastalığın yayılmasını önlemiş oluyor. Kendisini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 3 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com