SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Çin ABD'nin karalamalarını reddetti

Çin ABD'nin karalamalarını reddetti

10.09.2020 14:51 | Son Güncelleme: 10.09.2020 15:27
Çin'in Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) Daimi Temsilci Yardımcısı Geng Shuang, ABD'nin siyasi amaçlarla çin'e yönelttiği karalama ve kınamaları reddetti.

Çin ABD'nin karalamalarını reddetti

BMGK tarafından dün video konferans yoluyla düzenlenen Covid-19 salgını ile mücadele konulu oturumda, Covid-19 pandemisine dair 2532. kararın uygulanma durumu ele alındı. ABD temsilcisi çin'i salgınla mücadele sürecinde şeffaf olmamakla ve uygunsuz davranışlarda bulunmakla itham etti.

Geng Shuang, söz konusu iddialara karşılık olarak ABD'li temsilcinin tamamen BMGK platformunu kötüye kullanarak siyasi virüs yayma niyeti olduğunu belirtti.

ABD'nin, salgınla mücadeledeki başarısızlığının faturasını çin'e kesmeye çalıştığına işaret eden Geng Shuang, salgının ortaya çıkmasından itibaren açık, şeffaf ve sorumlu bir tutum sergileyen çin hükümetinin, Dünya Sağlık örgütü (DSö) ve ABD dahil birçok uluslararası kuruluş ve ülkeyle virüse ilişkin bilgileri ilk anda paylaştığını vurguladı. Geng, çin'in çabalarının BM ve DSö başta olmak üzere uluslararası toplum tarafından takdirle değerlendirildiğini kaydetti.

Geng Shuang ayrıca, ABD'nin dünyanın en gelişmiş tıbbi koşullarına sahip olmasına rağmen yine en çok Covid-19 vakasının tespit edildiği ülkelerden biri olduğunu vurguladı. Bunun Washington'un salgına müdahaleye odaklanmak yerine sorumluluklarını başkalarına yüklemeye çalışmasının bir sonucu olduğuna dikkat çeken çinli temsilci, ABD'yi zamanını ve gücünü Amerikan vatadaşlarının sağlığı ve can güvenliğine harcamaya çağırdı.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR 0
7 + 9 =Son 24 saatte 24 bin 297 yeni vaka!

Son 24 saatte 24 bin 297 yeni vaka!

İllere göre haftalık vaka sayıları açıklandı

İllere göre haftalık vaka sayıları açıklandı

Aşı olmayana PCR testi gündemde

Aşı olmayana PCR testi gündemde

REKLAM
Milas’ta alevler Termik Santrali’ne girdi!

Milas’ta alevler Termik Santrali’ne girdi!

İmamoğlu’ndan THK uçakları açıklaması

İmamoğlu’ndan THK uçakları açıklaması

Bakan çavuşoğlu: “Yıkılan evlerin yerine yenileri yapılacak”

Bakan çavuşoğlu: “Yıkılan evlerin yerine yenileri yapılacak”

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Siyaset Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com