SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Doğrudan yüzleştiğimiz sorunlar karşılık bulacak'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Doğrudan yüzleştiğimiz sorunlar karşılık bulacak'

27.09.2021 21:32 | Son Güncelleme: 28.09.2021 08:27
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Doğrudan yüzleştiğimiz sorunlar karşılık bulacak'

ANKARA (İGFA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Beştepe'de gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Uzunca bir süredir 'Dünya 5'ten büyüktür' itirazı ile dile getirdiğimiz küresel düzendeki değişiklik talebimizi 'Daha adil bir dünya mümkündür' diyerek bir adım öteye taşıdıklarını ifade eden Erdoğan, 'İklim değişikliğinin sebep olduğu afetler de gelişmiş ülkelerde çok ağır kayıplara yol açıyor. Dün bizim küresel sistemdeki çarpıklıklara ilişkin itirazlara kayıtsız kalanlar, bugün aynı şeyleri dillendirmeye başladılar. ülkemizin doğrudan yüzleştiği sorunlarla ilgili tespitlerin çok yakın zamanda karşılık bulacağına inanıyoruz' dedi.

'Türkiye 2053 vizyonumuzun en kritik hedeflerinden biri olduğuna inandığım, iklim değişikliği konusunda tarihi bir adım atıyor' diyen Erdoğan, '2015 yılında Paris İklim Anlaşması'na muvakkafat veren devletler arasında yer alıyordu. Son dönemde yaşanan gelişmeler ve ülkemize verilen taahhütler sebebiyle önümüzdeki ay yeni yasama yılında bu anlaşmayı onaylama kararı aldık. Bu karar belirlediğimiz takvim çerçevesinde geniş bir alanda kapsamlı değişiklilere gideceğimiz anlamına geliyor' diye konuştu.

Türkiye'nin dünyanın en fazla sayıda KYK yurduna sahip ülkesi olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Son zamanlarda bazı park, bahçe banklarında yatanlar... Bunların bir kısmının öğrencilikle alakası yok. Bunlar sözde öğrenci. Gezi Parkı olayı neyse bir başka versiyonudur. Hükümete geldiğimizde 190 olan yurt sayısını 774'e, 182 bin olan yatak kapasitesini 719 bine biz çıkardık. özel yurtlarımızın 300 binin üzerindeki kapasitesi de öğrencilerimizin hizmetindedir' dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
1 + 5 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 Kimlik numaralarına kısıt koyulabilecek

Kimlik numaralarına kısıt koyulabilecek

Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Ağrı, Kars ve Erzurum'da Eren Kış-10 Operasyonu

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

Eren Kış-9 Operasyonu başladı

REKLAM
Motorine 44 kuruş indirim!

Motorine 44 kuruş indirim!

Merkez Bankası'nda ayrılık!

Merkez Bankası'nda ayrılık!

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı

Hatay sınırında 7 kişi yakalandı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Oyun Skor

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com