SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan akademik mesaj: 'Kapanma kesinlikle düşünmüyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan akademik mesaj: 'Kapanma kesinlikle düşünmüyoruz'

5.10.2021 15:55: | Son Güncelleme: 05.10.2021 18:00
2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yılı açılış töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, vaka durumlarına göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, il ve ilçe çapında kapanma düşünmediklerini söyledi.

ANKARA (İGFA) - Yükseköğretim Akademik Yılı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanının yanı sıra bakanlar, YöK üyeleri, ilgili kurum başkanları, büyükelçiler, üniversite rektörleri ile öğrenciler katılımıyla gerçekleştirildi.

Akademik Yıl açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, akademi personel sayının 70 binden 180 binin üzerine çıktığını söyledi. Erdoğan, insanların bilgi seviyesi arttıkça aynı oranda refahın da artacağını belirterek, Yüksek öğrenim Kurumları'nın ülke geneline yayılması adil kısmının da yaygınlaşacağını kaydetti.&

'KAPANMA DüşüNMüYORUZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Vaka durumlarına göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, ilçe veya il çapında bir kapanma kesinlikle düşünmüyoruz' dedi. Eğitim öğretimin önündeki harç sorunuda ortadan kaldırdıklarını ifade eden Erdoğan, 'Staj programının ocak ayında başlayacak 2022 başvurularına tüm gençlerimizi davet ediyoruz. Vakıf üniversiteleriyle ilgili yeni düzenlemelere giderek sorunların çözümü konusunda adımlar attık. Hiçbir öğrencimizin barınma sıkıntısı çekmemesi için eşi benzeri görülmemiş adımlar attık' diye konuştu.

Törende, YöK tarafından her yıl 'bireysel ve kurumsal' olmak üzere iki kategoride verilen 'YöK 2021 üstün Başarı ödülleri' Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sahiplerine verildi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 5 =Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nijerya'da işbirliği mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nijerya'da işbirliği mesajı

MSB: Hudutta 3'ü terörist, 6 kişi yakalandı

MSB: Hudutta 3'ü terörist, 6 kişi yakalandı

Bakan Gül: 'Kavala çağrısı had ve hudut bilmezliktir'

Bakan Gül: 'Kavala çağrısı had ve hudut bilmezliktir'

REKLAM
Akdeniz'de deprem

Akdeniz'de deprem

Bakan Karaismailoğlu: 'Yeni bir çağın kapısını aralıyoruz'

Bakan Karaismailoğlu: 'Yeni bir çağın kapısını aralıyoruz'

Manisa'da İklim değişikliği için Eylem Planı başladı

Manisa'da İklim değişikliği için Eylem Planı başladı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com