SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Demircan 'Salgın Döneminde Vefat Eden Sağlık çalışanları şehit Sayılmalıdır'

Demircan 'Salgın Döneminde Vefat Eden Sağlık çalışanları şehit Sayılmalıdır'

17.11.2020 16:13 | Son Güncelleme: 17.11.2020 16:18
Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Genel Müdürü Erkan Doğan'ın sorularını katıldığı canlı yayında cevaplayan Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan

Demircan 'Salgın Döneminde Vefat Eden Sağlık çalışanları şehit Sayılmalıdır'

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Genel Müdürü Erkan Doğan'ın sorularını katıldığı canlı yayında cevaplayan Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan 'Salgın döneminde vefat eden sağlık çalışanları şehit sayılmalıdır' dedi.

Başkan Demircan 'Korona döneminde vefat eden sağlık çalışanları şehit sayılmalıdır. Tüm şehitlik haklarındanda yararlanmalıdır. Covid-19'un meslek hastalığı sayılmadan değerlendirilmesini anlamıyorum' diye konuştu. İzinlerin kaldırılması ile ilgili Togan 'Güvenlikle ilgili olağan üstü hal olunca en ön cephede asker, polis oluyor, salgın eğer savaş ise en ön cephede sağlıkçılar var ve gerçekten çok yoruldular' diyerek salgın döneminde vefat eten sağlık çalışanlarına rahmet diledi.

İzleyicilerin sık sık ek ödeme ile ilgili sorular yöneltmesine cevap veren Demircan 'Dengesiz şekilde zam yapıldı. Halk yüzde yüz zam yapıldığını sandı. 4 B grubu çalışanlar sıfır zam aldı. Yardımcı ve teknik hizmetler çok az zam aldı. Ağustos eylül ekim ödemeleri yapıldı ama haziran temmuz yapılmadı. Ek ödeme kanayan bir yara. Yetkili sendika yetersiz kalıyor. Ek ödemede ayrım bitmeli. Hiçbir sağlık çalışanı kimsenin yardımcısı değildir yardımcı unvanlarını istemiyoruz' dedi.

Demokratik Sağlık Sen Büyümeye Devam Ediyor

Demokratik Sağlık Sen'e olan üye talepleri ile ilgili Demircan ilginin arttığını, geçtiğimiz dönemde diğer sendikalarda başlayan istifa kampanyalarının ilginin artmasına neden olduğunu ve istifa kampanyaları ile başlayan dönemde beş ilde yeni teşkilat oluşturduklarını belirtti. Demircan 'Sağlık çalışanı arkadaşlarımız siyaset sendikacılığından aidat sendikacılığından bıktılar. Sendikamız büyüyor evet çünkü biz siyasetsiz sendikacılık yapıyoruz fikirleri bizle aynı olmayanların görev yerini değiştirmek için çaba göstermedik. Biz gönüllere girdik. Yetkili değil etkili sendika olmak gerek' dedi.

Başkan Böcek’ten Sağlıkçıların Talebi

Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Muhittin Böcek'in uzun süre yoğun bakımda gördüğü koronavirüs tedavisini hatırlatan Togan Demircan, başkanın tedavi sürecinde yardımcı olan sağlık çalışanları tebrik etti ve Böcek'e geçmiş olsun dileklerini iletti, sağlık çalışanlarına tanınan ücretsiz ulaşım gibi ayrıcalıkların Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından devam ettirilmesini rica etti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
5 + 6 =Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

REKLAM
Sivas'da deprem

Sivas'da deprem

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790