SON DAKİKA
Anasayfa / Ekonomi / DOSABSİAD üretime teşvik eden politikaları hedefliyor

DOSABSİAD üretime teşvik eden politikaları hedefliyor

24.09.2021 17:49
CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu'nu ağırlayan DOSABSİAD Başkanı Nilüfer çevikel, üretime teşvik eden politikalara odaklanılması halinde sürdürülebilirliğin sağlanabileceğini söyledi.

DOSABSİAD üretime teşvik eden politikaları hedefliyor

BURSA (İGFA) - DOSABSİAD olarak güçlü üye profili ile büyüme yolunda önemli katkılar sağladıklarını kaydeden Başkan Nilüfer çevikel, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu'nu ağırladı& “Durmadan üretmeye devam etsek de enerji maliyetlerindeki artış, ham madde bulmakta yaşanan zorluklar, yüksek enflasyon ve istikrarsız kur gibi faktörler sanayiciler için olumsuz bir iklim oluşturuyor' diyen Başkan çevikel, 'Ekonomi yönetimi ve siyasilerden beklentimiz; daha fazla üretime teşvik eden politikalarla desteklerini hissettirmeleri. İş dünyası olarak gelişime katkı sağlayacak adımlar görmek istiyoruz. Dünya hızla dijitalleşirken bu değişime ayak uydurmak, yeşil üretimi kuralına göre başlatmak da çok önemli. Artık dünyanın öbür ucundaki üreticilerle yarışıyoruz' diye konuştu.&

Nilüfer çevikel’in TüGİAD ve DOSABSİAD gibi iş dünyasının en önemli kuruluşlarının tarihindeki ilk ve tek kadın Başkan olmasının çok değerli olduğunu kaydeden CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise, üreticilerin ekonomik kalkınma için vazgeçilmez olduğunu vurguladı. üretilmediğinde dışa bağımlının ön plana çıkacağını ifade eden Milletvekili Altaca Kayışoğlu, 'Dışa bağımlılık da bütçedeki cari açığın artmasına yol açar. Ekonomik büyümeyi ancak üreticinin desteklendiği anlayışla sağlayabiliriz. İklim krizinin geldiği noktada da hepimiz sorumluluk almalı ve gerekeni yapmalıyız. Krizin etkileri, ülkemizde son dönemde yaşanan doğal afetlerle gözler önüne serilmişken bu sorunu görmezden gelemeyiz' dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 9 =AR-GE'de uzaktan çalışma 2022 sonuna uzatıldı

AR-GE'de uzaktan çalışma 2022 sonuna uzatıldı

Küresel iflaslar 2022'de yüzde 15 artacak

Küresel iflaslar 2022'de yüzde 15 artacak

Kripto piyasasında sermaye artırımı

Kripto piyasasında sermaye artırımı

REKLAM
TOBB Tarım Meclisi'nden ortak çalışma vurgusu

TOBB Tarım Meclisi'nden ortak çalışma vurgusu

Pandemiye rağmen meyve sebzede milyar dolarlık ihracat

Pandemiye rağmen meyve sebzede milyar dolarlık ihracat

Motorine yeni zam yolda

Motorine yeni zam yolda


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com