SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / DYO'nun coronoya karşı okullarla işbirliği

DYO'nun coronoya karşı okullarla işbirliği

22.09.2020 12:45 | Son Güncelleme: 23.09.2020 21:19
Türkiye'nin en köklü boya üreticisi DYO, okulların yeni dönem eğitim öğretim yılına hazırlanması için boya desteğinde bulundu. ?Covi-19 salgınında temizliğin ve hijyenin çocukların sağlığındaki belirleyici rolünü önemseyen DYO, okulların sağlıklı bir ortama kavuşmasına yardımcı oldu. Pandemi döneminde 40'dan fazla okula boya yardımında bulunan DYO, ?geleceğe ve sağlığa yatırım yapmaya devam ediyor.

DYO'nun coronoya karşı okullarla işbirliği

Türkiye'nin en köklü boya üreticisi DYO, okulların yeni dönem eğitim öğretim yılına hazırlanması için boya desteğinde bulundu. Covi-19 salgınında temizliğin ve hijyenin çocukların sağlığındaki belirleyici rolünü önemseyen DYO, okulların sağlıklı bir ortama kavuşmasına yardımcı oldu. Pandemi döneminde 40'dan fazla okula boya yardımında bulunan DYO, ?geleceğe ve sağlığa yatırım yapmaya devam ediyor.

Covid-19 salgını tüm dünyayı ve ülkemizi etkilerken, temizlik, hijyen, sağlık, en çok öne çıkan kavramlar oldu. Yaşam alanlarının temizliği boya ile başlarken DYO, yeni döneme hazırlanan okullara destek oldu. Okulların tatil olduğu dönemi fırsat olarak değerlendiren ve okul yönetimleriyle iş birliği yapan DYO, çocukların sağlığının her şeyden daha öncelikli olduğu görüşünde.?

İyi bir geleceğin çocukların eğitimiyle doğru orantılı olduğu prensibiyle hareket eden DYO, çocukların sağlığını salgın ve benzeri hastalıklardan korumak, hijyenik koşulları sağlamak amacıyla bu alanda bir çalışma başlattı.

Pandemi nedeniyle kapanan ve öncelikli olarak yenilenme ihtiyacı duyan okullara boya yardımında bulunan DYO'nun hedefi, okullar açıldığında çocukların sağlıklı ve temiz alanlarda eğitim görmesine destek olmak. DYO, pandemi döneminde 40'dan fazla okulu boyadı.

''YARINLAR İçİN DEğER'' PROJESİ İLE FARK YARATTI

DYO'nun okullara yönelik çalışması ilk değil.? DYO, 2015 yılından beri devam eden 'Yarınlar İçin Değer' kurumsal sosyal sorumluluk çatı projesi kapsamında pek çok çalışma yürütüyor. 'öğrenmeye Değer' projesi ile, bugüne kadar 45 bin öğrenciye renk, mek?n, ısı ve ışık kullanımı alanlarında eğitimler düzenledi.

DYO, 'Okullara Değer' projesi çerçevesinde ise okul boyama ve boya kullanımı standartları kılavuzu hazırladı. Türkiye genelini temsil eden 10 ilde farklı coğrafi, iklim ve yerleşim koşullarında yer alan okul tipleri belirlenerek, okul boyama ve boya kullanımı önerileri geliştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı katkılarıyla, Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi ve DYO işbirliğinde oluşturulan çalışma grubu ile bakanlığa bağlı tüm okullara yönelik hazırlanan kılavuza uygun olarak akademik eğitime katılmış ustalar tarafından örnek okul boyama uygulamaları gerçekleştirildi.

Toplumsal gelişimi gözeten DYO, bu bilinçle birçok projede yer alıyor. Geleceğin tasarlanmasında eğitimin önemine inanıyor, ?yaşam alanlarında bakım, temizlik, sağlık, estetik gibi kavramları öne çıkarıyor.


Hibya Haber Ajansı

Anahtar Kelimeler: Covi-19,
YORUMLAR 0
1 + 1 =Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Akşener; Uzay Programının içinde Yap-İşlet-Devret modeli var

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Erdoğan, Türkiye'nin uzay programını açıkladı

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

Mecidiyeköy meydanı yenileniyor

REKLAM
Sivas'da deprem

Sivas'da deprem

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Yerli parmak izi tanıma sisteminde son aşamaya gelindi

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Erdoğan, YöK Anadolu Projesi tanıtım toplantısına katıldı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790