SON DAKİKA
Anasayfa / Eğitim / Eğitim sektörünün yeni buluşma tarihi belli oldu

Eğitim sektörünün yeni buluşma tarihi belli oldu

11.09.2020 09:00 | Son Güncelleme: 11.09.2020 09:11
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) işbirliğinde gerçekleştirdiği GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve çözümleri Fuarı'nın yeni tarihini açıkladı.

Eğitim sektörünün yeni buluşma tarihi belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) işbirliğinde gerçekleştirdiği GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve çözümleri Fuarı'nın yeni tarihini açıkladı. Okul yöneticileri ile teknoloji tedarikçilerini buluşturacak fuar, Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi ile birlikte 27-29 Mayıs 2021 tarihlerinde düzenlenecek.

Bu yıl Ekim ayında gerçekleşmesi planlanan GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve çözümleri Fuarı ile Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi, 2021 yılı Mayıs'ına ertelendi. Milyarlarca dolarlık büyüklüğe sahip Türkiye Eğitim Sektörü'ne ürün, hizmet, uygulama ve teknoloji tedarik eden ulusal ve uluslararası firmalar, yeniliklerini GESS Türkiye 2021'de sergileyecek. Yeni tarihe ilişkin bir açıklama yapan Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur; 'Okulların açılış tarihi ile ilgili süren belirsizlik nedeniyle, katılımcılarımızın önemli bir kısmı fuarın açılması konusundaki endişelerini bizimle paylaştılar.? Diğer yandan T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü de salgın sürecinin ve bulaş riskinin kestirilememesi nedeniyle, etkinlik için yeni bir tarih belirlenmesini talep etti. Hem Bakanlığın talebi hem de katılımcılarımızın neredeyse tamamının erteleme yönündeki görüşü üzerine; mevcut koşulların başarılı bir fuar için yeterli olmadığını dikkate alarak GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve çözümleri Fuarı ile Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nin yeni tarihini 27-29 Mayıs 2021 olarak kararlaştırdık' dedi.

Aytemur; '2020'yi salgının etkisinde geçiren sektör, yeni yatırımlar ve satın almalar için 2021 ilkbaharına odaklandı'

GESS Türkiye Fuarı ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nin yeni tarihini belirlerken en uygun tarihin, 2021-2022 Eğitim & öğretim Dönemi için yatırım kararlarının verileceği ilkbahar dönemi olduğuna karar verdiklerini söyleyen Aytemur, fuara katılacak firmaların, 2021 yeniliklerini ziyaretçilerle buluşturacağını belirtti.

Fuar ve Zirve'nin odak noktası 'Uzaktan Eğitim' olacak!

Eğitim teknolojileri ve çözümleri sektörünü İstanbul'da bir araya getirecek olan GESS Türkiye 2021'de, mevcut durumda önemi daha da artan uzaktan eğitim çözümleri başta olmak üzere, EdTech - AI, AR, Kodlama, VR, E-öğrenme ve Yazılım, Oyunlaştırma, Donanım, 3D Yazıcılar, AV, Multimedya Teknolojisi, STEAM gibi teknolojilerden Eğitici Oyuncaklar, Oyunlar ve Oyun Ekipmanları, El Sanatları, Tasarımdan öğrenme Ortamları ve Kırtasiye malzemelerine kadar eğitime dair ne varsa tek çatı altında sergilenecek. Fuarla eş zamanlı yapılacak Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde ise üç gün boyunca katılımcılar, merkezinde uzaktan eğitimin olduğu yeni yaklaşım ve uygulamalarla tanışacak.


Hibya Haber Ajansı

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitim Bakanlığı,
YORUMLAR 0
1 + 4 =Bakan Kasapoğlu öğrencilere müjdeyi verdi

Bakan Kasapoğlu öğrencilere müjdeyi verdi

“öğretmenlerin Ek Ders ödemelerinde Karışıklık Var”

“öğretmenlerin Ek Ders ödemelerinde Karışıklık Var”

2020 Yılında 390 Bilişim öğretmeni Atandı !

2020 Yılında 390 Bilişim öğretmeni Atandı !

REKLAM
Öğretmenlik Meslek Kanunu Hayat Bulsun

Öğretmenlik Meslek Kanunu Hayat Bulsun

Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan : “Veliler Maske, Mesafe Kurallarına Uymadı”

Türk Eğitim Sen Başkanı Geylan : “Veliler Maske, Mesafe Kurallarına Uymadı”

Öğretmenlerden Uzaktan Eğitim Uyarısı

Öğretmenlerden Uzaktan Eğitim Uyarısı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790