SON DAKİKA
Anasayfa / Eğitim / Eğitim sektörünün yeni buluşma tarihi belli oldu

Eğitim sektörünün yeni buluşma tarihi belli oldu

11.09.2020 09:00 | Son Güncelleme: 11.09.2020 09:11
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) işbirliğinde gerçekleştirdiği GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve çözümleri Fuarı'nın yeni tarihini açıkladı.

Eğitim sektörünün yeni buluşma tarihi belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) işbirliğinde gerçekleştirdiği GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve çözümleri Fuarı'nın yeni tarihini açıkladı. Okul yöneticileri ile teknoloji tedarikçilerini buluşturacak fuar, Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi ile birlikte 27-29 Mayıs 2021 tarihlerinde düzenlenecek.

Bu yıl Ekim ayında gerçekleşmesi planlanan GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve çözümleri Fuarı ile Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi, 2021 yılı Mayıs'ına ertelendi. Milyarlarca dolarlık büyüklüğe sahip Türkiye Eğitim Sektörü'ne ürün, hizmet, uygulama ve teknoloji tedarik eden ulusal ve uluslararası firmalar, yeniliklerini GESS Türkiye 2021'de sergileyecek. Yeni tarihe ilişkin bir açıklama yapan Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur; 'Okulların açılış tarihi ile ilgili süren belirsizlik nedeniyle, katılımcılarımızın önemli bir kısmı fuarın açılması konusundaki endişelerini bizimle paylaştılar.? Diğer yandan T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü de salgın sürecinin ve bulaş riskinin kestirilememesi nedeniyle, etkinlik için yeni bir tarih belirlenmesini talep etti. Hem Bakanlığın talebi hem de katılımcılarımızın neredeyse tamamının erteleme yönündeki görüşü üzerine; mevcut koşulların başarılı bir fuar için yeterli olmadığını dikkate alarak GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve çözümleri Fuarı ile Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nin yeni tarihini 27-29 Mayıs 2021 olarak kararlaştırdık' dedi.

Aytemur; '2020'yi salgının etkisinde geçiren sektör, yeni yatırımlar ve satın almalar için 2021 ilkbaharına odaklandı'

GESS Türkiye Fuarı ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nin yeni tarihini belirlerken en uygun tarihin, 2021-2022 Eğitim & öğretim Dönemi için yatırım kararlarının verileceği ilkbahar dönemi olduğuna karar verdiklerini söyleyen Aytemur, fuara katılacak firmaların, 2021 yeniliklerini ziyaretçilerle buluşturacağını belirtti.

Fuar ve Zirve'nin odak noktası 'Uzaktan Eğitim' olacak!

Eğitim teknolojileri ve çözümleri sektörünü İstanbul'da bir araya getirecek olan GESS Türkiye 2021'de, mevcut durumda önemi daha da artan uzaktan eğitim çözümleri başta olmak üzere, EdTech - AI, AR, Kodlama, VR, E-öğrenme ve Yazılım, Oyunlaştırma, Donanım, 3D Yazıcılar, AV, Multimedya Teknolojisi, STEAM gibi teknolojilerden Eğitici Oyuncaklar, Oyunlar ve Oyun Ekipmanları, El Sanatları, Tasarımdan öğrenme Ortamları ve Kırtasiye malzemelerine kadar eğitime dair ne varsa tek çatı altında sergilenecek. Fuarla eş zamanlı yapılacak Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde ise üç gün boyunca katılımcılar, merkezinde uzaktan eğitimin olduğu yeni yaklaşım ve uygulamalarla tanışacak.


Hibya Haber Ajansı

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitim Bakanlığı,
YORUMLAR 0
7 + 4 =Telafi için yeni dönem başlıyor

Telafi için yeni dönem başlıyor

1 milyon kişi ‘Kariyer’ini test ile buldu

1 milyon kişi ‘Kariyer’ini test ile buldu

Denizcilik eğitimi projeleri değerlendirildi

Denizcilik eğitimi projeleri değerlendirildi

REKLAM
YKS 2021’de tercih süreleri uzatıldı

YKS 2021’de tercih süreleri uzatıldı

Gaziantep’te mektup ve müzik yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Gaziantep’te mektup ve müzik yarışması ödülleri sahiplerini buldu

İzmir’de Radikal Eğitim Kurumları’ndan TEMA’ya 10 bin fidan

İzmir’de Radikal Eğitim Kurumları’ndan TEMA’ya 10 bin fidan

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Siyaset Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com