SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Emniyet Müdürü Kıraç: 'Parktaki her çocuk uyuşturucu kullanmıyor '

Emniyet Müdürü Kıraç: 'Parktaki her çocuk uyuşturucu kullanmıyor '

2.10.2021 15:05: | Son Güncelleme: 03.10.2021 10:49
Batman Belediyesi'nin düzenlediği 18. halk toplantısında il yöneticileri, Belde Mahallesi sakinleriyle bir araya Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, uyuşturucu sorusunu yanıtladı.

Emniyet Müdürü Kıraç: 'Parktaki her çocuk uyuşturucu kullanmıyor '

Ercan ARSLAN (Batman Haber)- Batman'da yapılan 18. halk toplantısında halkla bir araya gelen parti ve kurum yöneticileri, gelen soruları yanıtladı.

Mahalle sakinleriyle buluşan& Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, parkta uyuşturucu kullanımı iddialarına cevap verdi. Kıraç, Bütün parklarda bir algı var, hala onu çözemiyoruz. Ben gece bu parklara da çok geldim. Her gördüğünüz gençleri uyuşturucu kullanıcısı olarak görmeyin. O algıyı terk etmemiz gerekiyor. O çocuklar burada kola içenler, çekirdek çıtlatanlar, balkondan bakıp aha burada uyuşturucu kullanan çocuklar var demekten artık vazgeçelim. Birebir konuştuğum, görüştüğüm çocuklar var sohbet ediyorlar. Ekipler de kontrol ediyor. Ben de birebir şahit oldum. Hatta kimileri üniversite öğrencisi, oturmuş muhabbet ediyorlar. Yani parkta görülenler artık içici değil’’ dedi.

'HIRSIZLIK VAKALARI AZALDI'

Mahalle bekçilerinin az olmasından ve güvenlik konusunda eksiklikler olduğunu söyleyen muhtara cevap veren Kıraç ,Hırsızlık konusunda geçen seneye göre düşüş var. Siz artış var diyorsunuz ama benim kayıtlarımda düşüş görünüyor. Narkotik konusunda da yine geçen sene 4 operasyon yapmışız, bu sene de 10 operasyon yapmışız. Yoğun bir çalışma var. Bu çocuklar da tabi içici kesim, satıcı olaraktan burada operasyonumuz olmadı. Kullanıcılar birkaç tane var, o kadar da yoğun olduğunu düşünmüyorum çünkü alınan mallarda belli. Bekçiler konusuna gelince, geçenlerde covid-19 zirve yapınca filyasyon’da onları görevlendirmiştik. Bir kısmını akşam 9’dan sonra parklarda görevlendiriyoruz. Bekçilerin bir kısmını filyasyon’dan alıp mahallere göndereceğiz’’ dedi.

 

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
9 + 8 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com