SON DAKİKA
Anasayfa / Siyaset / Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı

Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı

21.01.2021 13:59 | Son Güncelleme: 21.01.2021 15:00
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına video konferans ile katıldı.

Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı

Erdoğan'ın konuşmasında satır başları;

22 Kasım da ara verdiğimiz kongre üyelerimize 13 Ocak'ta yeniden başladık.

Toplamda 42 il kongremizi tamamladık.

Önümüzdeki hafta inşallah 10 il kongremizi daha gerçekleştireceğiz. şubat ayı sonunda ilk kongrelerimizin hepsini de bitirmeyi planlıyoruz.

Öncelikle ilk günden bugüne kadar teşkilatlarımız da görev almış ve istikametini bozmamış istisnasız herkesin yeniden partimiz çatısı altında bir araya gelmesini sağlamalıyız.

Dağıtarak kırarak dökerek ölerek değil toparlayarak birleştirerek bütünleştirerek kucaklayarak işe başlamazsak hedeflerimize ulaşamayız.

Günün 24 saati ve haftanın her günü milletimizin içinde olacak tek tek her bir insanımızın desteğini alacağız. Ülkemizin bugüne kadarki kazanımlarını koruma yanında kendimizin ve evlatlarımızın geleceği için bu mücadeleyi başarıya ulaştırmak boynumuzun borcudur.

AK Parti olarak 2023 seçimlerine güçlü bir teşkilatı güçlü bir vizyonla güçlü bir çalışma ile hazırlanmayı planlıyoruz.

Kritik öneme sahip 2023 seçimlerinden Cumhur İttifakı ile birlikte İnşallah hem Cumhurbaşkanlığı'nda hem mecliste zaferle çıkacağız.

AK Parti İçişleri Bakanlığı'na verilen alelade bir dilekçe ile kurulmuş sadece isim amblem ve binadan ibaret bir parti değildir.

CHP'de ki taciz tecavüz hırsızlık ve ahlaksızlık furyasına dikkat çekerek CHP yönetiminin bu tablo karşısında yüzlerinin kızarmamasından duyduğum üzüntü sizlerle paylaşmıştım. Bu skandalların ortaya çıkmasının üzerinden 2 ay geçmiş olmasına rağmen CHP cenahı hala üç maymunu oynamayı sürdürüyor.

CHP Genel Başkanı ve Yönetimi görmedim duymadım konuşmadım takdiriyle bu meseleyi unutturmaya çalışıyor. Çoğu yalan ve iftira olan benzer meselelerde ortalığı birbirine katan sosyal medya silahşörler'in ve güya sivil toplum kuruluşları CHP olunca sus pus kesildiler.

Son olarak CHP'nin yöneticilerinden biri kahraman ordumuzun mensuplarına saldırdı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin önce değerli komutanlarını hedef almışlardır. şimdi astsubayları ve uzman çavuşları hedefe aldılar.

Bunların hepsi de AK Parti militanı olmuş diyorlar. Bunlara en güzel cevabı emekli bir Astsubayımızın yüreğinden kopan şu ifadeler veriyor.

Ben Başçavuşum ben Uzman Çavuşum ben ülkemin bütünlüğünde gözü olanların karşısında militanım ben binlerce şehidin kanının rengini alan bayrağıma uzanan ellerin karşısında militanım..

Peki siz kimin neyin militanısınız bizde bu kardeşimiz gibi soruyoruz. Bu milletin hâkimine, askerine, polisine, öğretmenine laf edenler siz kimin ve neyin militanısınız.

Her mikrofon uzatıldığında Türkiye'yi yurt dışına şikayet edenler siz kimin ve neyin militanısınız &

Ülkemizin her başarısına gölge düşürmek için terör örgütlerinin ve arkasında duranlar bile aklına gelmeyecek yalanları sıralayanlar siz kimin ve neyin militanısınız

Hangi işleri çevirdiğini milletimizin bilmediğini mi sanıyorlar seçimlerde gizli ittifaktan kurdukları terör örgütü güdümlü partileri milletin görmediğini mi sanıyor

Eğer öyle sanıyorlarsa aldanıyorlar milletimiz bunların hepsinin hesabını vakti saati geldiğinde sorar, çok partili siyasi hayatımız bunun örnekleriyle doludur. Hukuk bu konuların adli tarafları ile ilgili olarak elbette kendi üzerine düşeni yapacaktır.

Bize düşen o gün gelene kadar tüm bu taciz tecavüz hırsızlık ahlaksızlık vakalarının siyasi faturasını CHP'nin önüne koymaya devam etmektir.

Salgının gölgesinde geçirmiş olmamıza rağmen yatırımlarda ve bütçe uygulamalarında oldukça iyi sonuçlarla kapattık.

Gelişmekte olan ülkelerin neredeyse tamamına yakınının ciddi küçülme beklediği bir dönemde biz yılı pozitif büyüme ile kapatmayı umuyoruz.

Kriz dönemini adeta fırsata çevirdik. Salgın tedbirleri sebebiyle sıkıntıya düşen tüm kesimleri devletin imkanlarını sonuna kadar açtık. Hibe ödemelerinde destek programlarına kadar pek çok uygulamayla bu sıkıntılı dönemde milletimizin yanında yer aldık.

2021 yılında çok daha büyük bir atılım gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

Küresel ekonomik ve siyasi sistemdeki sarsılma yeni bir yapılanmaya doğru gidiyor. Yaşadığımız büyüklü küçüklü badireler ülkemizi her türlü krize dayanıklı hale getirmiştir.

Temel hizmet altyapılarından, Savunma Sanayine kadar her alanda hedeflerimiz hayata geçirebilecek seviyeyi geldiğimize inanıyorum.

18 yılda kurduğumuz güçlü altyapı ve inşa ettiğimiz siyasi mimari sayesinde ülkemizi inşallah yeni küresel düzeni hak ettiği yere taşıyacağız.

Geçmişte siyasi istikrarsızlıklar ve ekonomik yetersizlikler sebebiyle değerlendiremediğimiz fırsatları İnşallah bu defa kaçırmayacaksınız.

Tabii bu tabloyu sadece biz görmüyoruz kimi rakibimiz kimi hasmımız kimi dostumuz olan çevrelerde bu fotoğrafı okuyor.

Ülkemin son dönemde maruz kaldığı orantısız kimi saldırıların gerisinde işte bu sancı vardır.

Son bir gayretle Türkiye'yi yeniden oyunun dışına itmek, rayından çıkarmak hedeflerinden koparmak isteyenler ellerindeki tüm kozları sahaya sunmuş durumdadır.

Buna karşılık dostlarımızın muhabbetini sevgisini desteğini de güçlü bir şekilde yanımızda hissediyoruz.

2023 şecimleri bu tarihi sürecin başarısı bakımından önemlidir.


Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR 0
9 + 2 =Altun: 'Terör kurbanlarını İstanbul ve Los Angeles'ta bugünden itibaren sergilerle anıyoruz'

Altun: 'Terör kurbanlarını İstanbul ve Los Angeles'ta bugünden itibaren sergilerle anıyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisini grup toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisini grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu, TBMM Grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu, TBMM Grup toplantısında konuştu

REKLAM
Tatlıoğlu, aşı rakamları da takvim de tutmadı

Tatlıoğlu, aşı rakamları da takvim de tutmadı

Erdoğan, partisinin Bayburt, Giresun, Niğde ve Zonguldak İl Kongrelerine katıldı

Erdoğan, partisinin Bayburt, Giresun, Niğde ve Zonguldak İl Kongrelerine katıldı

Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğu açıktır

Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğu açıktır

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Siyaset Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790