SON DAKİKA
Anasayfa / Dünya / Erdoğan, Angola Meclisi'nden hitap etti

Erdoğan, Angola Meclisi'nden hitap etti

18.10.2021 20:12 | Son Güncelleme: 18.10.2021 20:15
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turunun ilk durağı Angola'da Ulusal Meclis'e hitap etti. Erdoğan, 'Kalkınma yolculuğunda dost Angola'nın yanında olmayı sürdüreceğiz' dedi.

ANKARA (İGFA) - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola ziyareti kapsamında ülke meclisinde açıklamalarda bulundu. ülke meclisinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İnsanlığın kaderinin İkinci Dünya Savaşının galibi bir avuç ülkenin insafına bırakılamayacağını, bırakılmaması gerektiğini savunuyoruz.' dedi. 6 bin kilometrelik mesafe olsa da aynı idealleri savunan dost ülkenin Cumhurbaşkanı olarak aralarında bulunduğunu söyleyen Erdoğan, ziyaretin tarihi bir ilk olması dolayısıyla nitelik taşıdığını söyledi.

Angola Ulusal Meclisi’nin 220 üyesinin yapıcı rolünü yakından takip ettiklerini ifade eden Erdoğan, 'Türkiye olarak kalkınma yolculuğunda dost Angola’nın yanında olmayı sürdüreceğiz. Sahra altı Afrika’nın önde gelen ülkesi Angola ile Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan Türkiye’nin işbirliğinin oluşturacağı sinerjinin etkisi, hiç şüphesiz çok geniş bir coğrafyada hissedilecektir. Biz sizlerle bu yolda birlikte yürümeye hazırız' diye konuştu.

Afrika halklarının bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik kazanımlarını halen kabullenemeyenler olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Son dönemde bu hazımsızlığın nüksettiğine şahit oluyoruz. Türkiye olarak Afrika kıtasına yönelik Batı merkezli oryantalist yaklaşımları reddediyoruz. Afrika kıtasındaki tüm halkları dostumuz olarak görüyoruz. Afrika Kıtası'ndaki halkları ayrım yapmadan bağrımıza basıyoruz. Kıta ile ilişkilerimizi geliştirirken Afrikalı kardeşlerimizin engin bilgilerinden de istifade etmeyi umuyoruz' dedi.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
7 + 6 =ANKET

Hangi takımı tutuyorsunuz?
 THY 4 ülkeye uçuşları durdurdu!

THY 4 ülkeye uçuşları durdurdu!

İran 6,5 büyüklüğünde sallandı!

İran 6,5 büyüklüğünde sallandı!

Milyarder Musk sordu: 'Satayım mı, satmayayım mı?'

Milyarder Musk sordu: 'Satayım mı, satmayayım mı?'

REKLAM
Cumhurbaşkanı Erdoğan G20'de Biden ile neler görüştü?

Cumhurbaşkanı Erdoğan G20'de Biden ile neler görüştü?

Picasso'nun eserlerine 110 milyon dolar!

Picasso'nun eserlerine 110 milyon dolar!

KKTC'de meme kanseri farkındalığına saç ve güzellik bakımı

KKTC'de meme kanseri farkındalığına saç ve güzellik bakımı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com