SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Erdoğan: 'Bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz yok'

Erdoğan: 'Bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz yok'

21.09.2021 00:56 | Son Güncelleme: 21.09.2021 08:10
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta yaptığı konuşmasında, 'İster DEAş, ister PKK, ister FETö olsun bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz, tek bir evladımız yoktur' dedi.

Erdoğan: 'Bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz yok'

ANKARA (İGFA) - Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'taki yeni Türkevi'nde TüRKEN Vakfı Heyetini kabul etti. Buradaki konuşmasına vakıf yöneticileri ve gençleri selamlayarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabulü, açılışı yapılan Türkevi'nde gerçekleştirmenin memnuniyetini yaşadıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle son olarak geleneksel gala yemeği vesilesiyle iki yıl önce bir araya geldiklerini, salgın dolayısıyla geçen seneki ziyaretlerini tehir etmek zorunda kaldıklarını hatırlattı. Türkiye'nin tecrübeli bir diplomatı, aynı zamanda AK Parti'de siyaset yapmış, bakanlık görevinde bulunmuş Volkan Bozkır'ın Genel Kurul Başkanlığı döneminde ABD'de bulunmayı arzu ettiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel koronavirüs salgını dolayısıyla alınan kısıtlayıcı tedbirlerin buna müsaade etmediğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki yıllık aranın ardından yine ABD'de bulunduklarını anımsatarak bu süre zarfında vakıfları, dernekleri ve gençlere sahip çıkan gönüllü teşekkülleri ihmal etmediklerini ifade etti. Video konferans vasıtasıyla vakıf veya derneklerin düzenledikleri programlara iştirak ettiklerini ve yürütülen faaliyetler hakkında düzenli bilgi aldıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşanılan sıkıntıları ve karşılaşılan sorunları çözmenin çabası içerisinde olduklarına değindi. Gençlerin Amerika'daki çatısı ve yuvası olarak gördükleri TüRKEN'in çalışmalarını da aynı şekilde yakından izlediklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Salgın sürecinde Amerika'daki Müslüman öğrenci kardeşlerimize yönelik özellikle desteklerinizi sürdürdüğünüzü biliyorum. çabalarınızdan ve fedakarlıklarınızdan ötürü sizleri tebrik ediyorum.' diye konuştu.

New York'taki yurdun da bir an evvel tamamlanarak Türk ve yabancı öğrencilere hizmet vermeye başlayacağına inandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Temennim o ki inşallah oradaki konferans salonu bu kadar dik olmaz. Biraz daha yatay olmasında fayda var. İnsan ömrünün en kıymetli hazinesi hayat mevsimlerinin bahar yılları olan gençlik aynı zamanda bireyin şahsiyet ve karakterinin teşekkül ettiği en kritik dönemdir. Gençlerine sırtını dönen, onların ruh ve gönül dünyalarının imarı için gerekli özeni göstermeyen bir milletin istikbali tehdit altında demektir. Bu konuda yaşanacak en küçük bir ihmalin ülkemize, milletimize ve elbette davamıza çok ağır faturaları olacaktır' dedi. 'Sizler asla sıradan bir ülkenin, sıradan bir milletin evlatları değilsiniz, hepiniz de tarihiyle, birikimiyle, vicdanıyla, değerleriyle, mağdur ve mazlumlara sahip çıkmasıyla maruf, necip bir milletin evlatlarısınız' diyen Erdoğan, 'Başınızı asla yere eğmeyin, özgüveninizi asla kaybetmeyin, ümidinizi hiçbir zaman yitirmeyin, karamsarlığa kesinlikle kapılmayın. Her biriniz bizim ve ailenizin istikbalisiniz, sizler aydınlık yarınlarımızın teminatısınız. Bilimde, sanatta, sporda, inovasyonda, teknolojide çığır açacak projelere inşallah sizler imza atacaksınız' diye konuştu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
9 + 8 =EDHO neden başlamadı? Edho yayınlanmayacak mı? EDHO neden yok?

EDHO neden başlamadı? Edho yayınlanmayacak mı? EDHO neden yok?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türk Milleti'ne tahammülü olmayanlar boş durmuyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türk Milleti'ne tahammülü olmayanlar boş durmuyor'

Pençe Yıldırım'da Şehit ateşi Osmaniye'ye düştü

Pençe Yıldırım'da Şehit ateşi Osmaniye'ye düştü

REKLAM
2022 yılı bütçe mesaisi başlıyor

2022 yılı bütçe mesaisi başlıyor

Özel Kuvvet Tatbikatı tamamlandı

Özel Kuvvet Tatbikatı tamamlandı

Hakkari Yüksekova'da 69 el bombası ve mühimmat ele geçirildi

Hakkari Yüksekova'da 69 el bombası ve mühimmat ele geçirildi


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com