SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Erişilebilirlik ödülleri yarışması yoğun ilgi gördü

Erişilebilirlik ödülleri yarışması yoğun ilgi gördü

20.12.2020 14:00 | Son Güncelleme: 20.12.2020 15:40
En çok başvuru 'Erişilebilir Tasarımlar ve ürünler', 'Erişilebilirlik Sosyal Sorumluluk Projeleri' ve 'Erişilebilir Kamu Kurum ve Kuruluşları' kategorilerine yapıldı

Erişilebilirlik ödülleri yarışması yoğun ilgi gördü

Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıran tasarım ve ürünleri, proje ve uygulamaları desteklemek amacıyla yapılan 'Erişilebilirlik ödülleri' bu yıl yoğun ilgi gördü. Erişilebilirlik ödüllerine toplam 1075 başvuru yapılırken; en çok başvuru 'Erişilebilirlik Sosyal Sorumluluk Projeleri', 'Erişilebilir Tasarımlar ve ürünler' ve 'Erişilebilir Kamu Kurum ve Kuruluşları' kategorilerinde yapıldı.

9 kategoride başvurular alındı

Başvurular; 'Erişilebilir Tasarımlar ve ürünler, Erişilebilir Dijital Uygulamalar, Erişilebilir Kamu ve Kurum Kuruluşları, Erişilebilir üniversiteler, Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri, Erişilebilir İşyerleri, Erişilebilirlik Sosyal Sorumluluk Projeleri, Erişilebilirlik Alanında Bilimsel çalışmalar ve Projeler ve Erişilebilir Medya İçeriği' kategorilerinde alındı.

1075 başvuru yapıldı

Sistem üzerinden toplam 1075 başvuru yapıldı. En çok başvuru 'Erişilebilirlik Sosyal Sorumluluk Projeleri', 'Erişilebilir Tasarımlar ve ürünler' ve 'Erişilebilir Kamu Kurum ve Kuruluşları' kategorilerinde yapıldı.

Akademisyenler, ilgili kamu kurumları ve kuruluşları ve engelliler ve yaşlılar ilgili sivil toplum kuruluşlarında görev yapan kişilerden oluşan jüri üyeleri, başvuru formlarını incelemeye başladı.

'Erişilebilir Türkiye, Engelsiz Yaşam için ben de buradayım'

öte yandan Erişilebilirlik ödülleri kapsamında tanıtım kampanyası düzenlenerek tamamen erişilebilir (işaret dili tercümeli, yazılı ve sesli betimlemeli) gönderilerle sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapılıyor. Hazırlanan basılı/dijital afiş ve bilboardlar tüm illerde asıldı, ayrıca futbol, voleybol ve basketbol müsabakalarında basılı/dijital pankartlar yayınlandı. TV ve radyo spotları RTüK aracılığıyla yayın kanallarına iletilmek suretiyle kamuoyu tanıtımı gerçekleştirildi ve yayınlanmaya başlandı. Bu tanıtımlar kapsamında ünlü oyuncular ve sunucuların 'Erişilebilir Türkiye, Engelsiz Yaşam için ben de buradayım' videoları çekerek katkıda bulunmaları sağlandı. İsteyen herkes 'Erişilebilir Türkiye, Engelsiz Yaşam için ben de buradayım' diyerek çekip sosyal medyasında paylaşacağı videolarla kampanyaya katılım sağlayabiliyor.

Videolar halk oylamasına açıldı

Başvuru sırasında halk oylamasına katılım talebi bulunup bulunmadığı da başvuru yapanlara soruldu. Katılmak isteyenlerin sisteme eklediği videolar halk oylamasına açıldı. 31 Aralık'a kadar devam edecek olan halk oylaması için başvurulara ait videolar Erişilebilirlik ödülleri web sayfası olan?erisilebilirlik@ailevecalisma.gov.tr?adresinde kamuoyuna sunuldu. Dört günlük sürede yoğun ilgi gösterilen halk oylamasında 50 bini aşkın oy kullanıldı.


Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR 0
6 + 2 =Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardında açıklama yaptı

Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı ardında açıklama yaptı

TSPB Araştırma Raporları Standartlarını belirledi

TSPB Araştırma Raporları Standartlarını belirledi

Hamsi avının serbest olduğu alan genişletildi

Hamsi avının serbest olduğu alan genişletildi

REKLAM
İSKİ, içme suyu havzalarını ağaçlandırıyor

İSKİ, içme suyu havzalarını ağaçlandırıyor

Avukatlar risk altında

Avukatlar risk altında

Adalet ve Demokrasi kalıcı, özlemimiz sonsuz

Adalet ve Demokrasi kalıcı, özlemimiz sonsuz

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790