SON DAKİKA
Anasayfa / Sağlık / Erkek Cinsel Problemlerinin Tedavisinde Dolgu Dönemi

Erkek Cinsel Problemlerinin Tedavisinde Dolgu Dönemi

14.11.2020 09:05 | Son Güncelleme: 14.11.2020 09:07
Üroloji ve roloji Uzmanı Op. Dr. Evren Işık erkeklerde penis küçüklüğü ve erken boşalma problemlerinde uyguladıkları ameliyatsız tedavi yöntemi olan...

Erkek Cinsel Problemlerinin Tedavisinde Dolgu Dönemi

üroloji ve roloji Uzmanı Op. Dr. Evren Işık erkeklerde penis küçüklüğü ve erken boşalma problemlerinde uyguladıkları ameliyatsız tedavi yöntemi olan dolgu uygulamasının son dönemde ciddi düzeyde talep gördüğünü söyledi.

Erkeklerde en yaygın görülen cinsel sorunların başında erken boşalma problemi ve penis küçüklüğü geliyor. Eskiden sadece cerrahi yöntemlerle tedavi edilen bu iki problem son yıllarda klinik ortamında kısa sürede yapılabilen dolgu uygulaması ile de çözümlenebiliyor. 'Hyaluronik asit' dolgusunun artık sadece estetik cerrahide değil kulak burun boğaz, kadın hastalıkları gibi farklı tıp branşlarında da yaygın şekilde kullanılmaya başlandığını aktaran roloji ve üroloji Uzmanı Op. Dr. Evren Işık 'Dolgu uygulaması tıpta birçok alanda, kırışıklıkların giderilmesinde, yüz gerdirmede, ameliyat izleri ve skarların giderilmesinde zaten kullanılıyordu. Bu dolguların içinde hyalüronik asit dediğimiz ve aslında vücudumuzun da çok alışık olduğu jel kıvamında bir madde var. Bu jel kıvamındaki madde vücudun neresine uygulanırsa uygulansın, özellikle cilt ve cilt altı dokularda o bölgenin şeklini alıyor ve içine su çekerek hacim vermeye başlıyor. Son yıllarda androlojide de bu dolgular yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Bizler de artık peniste cilt altına uygulayarak cinsel organın kalınlaştırılması için bu dolgulardan faydalanabiliyoruz. Ayrıca, penis başına da, hacim verme özelliği olmayan farklı tipte bir dolguyu uygulayarak hassasiyeti azaltıyor ve erken boşalma tedavisi için hastalarımıza destek oluyoruz' diye konuştu.

PENİS KALINLAşTIRMA VE ERKEN BOşALMA TEDAVİSİ

Op. Dr. Işık, erkeklerde dolgu uygulamasının kullanım alanlarını şu şekilde anlattı:

'Operasyonla penis kalınlaştırma talepleri bu dönemde çok ciddi düzeyde artmışken, penisinde uzunluk problemi olmayan ancak ince penis nedeniyle cinsel problemler yaşayan erkekler açısından dolgu uygulamasının avantajlı bir tedavi yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Günübirlik bir işlemle peniste cilt altı dokuya dolgu maddelerinin verilmesi ve dolgunun kendi içine su çekmesi ile birlikte çok daha düzgün, kalın duran, hacimli bir penis elde edebiliyoruz. Dolgu uygulaması, yaklaşık yarım saat gibi kısa sürede sonuç alabildiğimiz ve hastanın günlük hayatını etkilemeyen, işlerine geri dönebilecekleri ve dinlendirmeyi gerektirmeyen bir uygulamadır'

DOLGU UYGULAMASININ AVANTAJLARI NELER?

Op. Dr. Evren Işık, dolgu uygulamasının avantajlarını ise şu şekilde sıraladı:

Kaynak: BSHA

YORUMLAR 0
9 + 6 =6,5 milyon doz aşı pazartesi sabah Türkiye'de

6,5 milyon doz aşı pazartesi sabah Türkiye'de

85 yaş üzeri vatandaşlar evlerinde aşılanmaya başlandı

85 yaş üzeri vatandaşlar evlerinde aşılanmaya başlandı

85 yaş üstü aşılama yarın başlıyor

85 yaş üstü aşılama yarın başlıyor

REKLAM
Bakan Koca, il sağlık müdürleriyle görüştü

Bakan Koca, il sağlık müdürleriyle görüştü

Bakan Koca'dan, aşıların kullanımı ile ilgili açıklama

Bakan Koca'dan, aşıların kullanımı ile ilgili açıklama

Sağlık çalışanlarının 'ücretsiz Toplu Taşıma Hakkı' uzatıldı

Sağlık çalışanlarının 'ücretsiz Toplu Taşıma Hakkı' uzatıldı

Foto Galeri Video Galeri Son Dakika Oyun Oyna Nöbetçi Eczaneler Fikstür Spor Teknoloji Biyografi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
0546 285 3790