SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / ERÜ'de yurt inşaatı hızlandı

ERÜ'de yurt inşaatı hızlandı

29.09.2021 16:21 | Son Güncelleme: 29.09.2021 17:02
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ve Erciyes üniversitesi (ERü) Rektörü Prof. Dr. Mustafa çalış, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından ERü Kampusu'nda yapımına devam edilen 2 bin kişilik yurt binalarının inşaatında incelemelerde bulundu.

ERÜ'de yurt inşaatı hızlandı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
KYK yurt binalarının inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve ERü Rektörü Prof. Dr. Mustafa çalış birim amirlerinden inşaat çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

ERü Rektörü Prof. Dr. Mustafa çalış, burada yaptığı açıklamada 2 farklı arsanın Erciyes üniversitesi tarafından KYK'ya yurt yapımı için tahsis edildiğini belirtti.
Tahsis edilen ve inşaatına başlanılan arsaya 2 bin, diğer tahsis edilen arsaya ise 3 bin kişilik yurt binası ve sosyal tesislerin yapılacağına dikkat çeken Rektör çalış, 'Tahsis ettiğimiz 2 farklı arsaya yapılacak yurtlarımız ile inşallah toplamda 5 bin kişilik öğrenci yurdumuz en kısa zamanda tamamlanarak öğrencilerimizin hizmetine sunulacak” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da konuşmasında arsa tahsisini yaparak yurtların yapımını destek olan ERü Rektörü Prof. Dr. Mustafa çalış’a teşekkür etti. Başkan Büyükkılıç, “şuan inşaatı hakkında bilgiler aldığımız 2 Bin kişilik yurt ihalesi yapıldı ve çalışmalarına başlanılmış durumda. çalışmalarda hızla devam ediyor. 3 bin kişilik yurt ile ilgili de bakanlığımız çalışmalarını hızla sürdürüyor. çalışmalar sonrasında ihalesi yapılarak inşaatına hızla başlanacak. Sonuç itibariyle beş üniversitesi olan Kayserimiz de öğrenci dostu ve gençlik dostu şehrimizde 5 bin kişilik KYK yurdunun yapılması bizleri sevindiriyor. Biz gençlerimizi çok seviyoruz. Onlara yakışır bir Kayseri şehri ve yakışır bir gelecek bırakmak içinde gayretlerimizi sürdürüyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarının dayanışmalarının en güzel örneklerini Kayserimizde sergilemekten de keyif alıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
6 + 4 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com