SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Fransız Bakan’dan metro övgüsü

Fransız Bakan’dan metro övgüsü

29.07.2021 11:42 | Son Güncelleme: 29.07.2021 14:16
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fransa Ulaştırma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Jean-Baptiste Djebbari'yi, Saraçhane'de ağırladı.

Fransız Bakan’dan metro övgüsü

İSTANBUL (İGFA) - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fransa Ulaştırma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Jean-Baptiste Djebbari'yi Saraçhane yerleşkesindeki makam odasında ağırladı. Bakan Djebbari'ye ziyaretinde, Fransa İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin de eşlik etti. Djebbari ve ekibine, ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileten İmamoğlu, 'Fransa'yla, özellikle başkonsolosluğumuz ve büyükelçiliğimizle çok değerli iş birliklerimiz var. Aynı zamanda İstanbul gibi önemli bir kentte, çok değerli iş birlikleri için Fransa'nın farklı kurum ve kuruluşlarıyla görüşüyoruz ve yönetiyoruz. Bundan memnunuz. Daha güzel iş birlikleri için de tabii ki geliştirmeye dönük çalışmalar söz konusu' dedi.?

'İSTANBUL, TüRKİYE-FRANSA İLİşKİLERİNİN ODAK NOKTASI'

Daha önce Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo'nun davetlisi olarak Fransa'da bulunduğunu belirten İmamoğlu, 'Umarım Fransa'da da buluşuruz ve bu güzel iş birliklerinin devamını hep birlikte sağlarız. Zira İstanbul, Türkiye-Fransa ilişkilerinin odak noktası. Buna, bu yüzyılda katkı sunan yöneticiler olmak da hepimiz için değerli bir davranış biçimi. Umarım bu ilişkiler, yüzyıllar boyu devam eder' temennisinde bulundu.

DJEBBARİ, İBB ANI DEFTERİNE DUYGULARINI AKTARDI

Türkiye'de ve İstanbul'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Jean-Baptiste Djebbari ise, 'Deniz yolu ve limanlarla ilgili görüşmeler yaptım sabah. Gündemdeki konular hakkında görüşme fırsatı bulacağız. ülkelerimiz arasındaki iş birlikleri konusunda da sizinle görüşmekten memnuniyet duyacağız. özellikle de 200 kilometrelik bir metro hattının tam da inşa edildiği bu vakitte görüşmekten memnuniyet duyacağım. Fransa Kalkınma Ajansı'yla iş birlikleriniz olmuş. Yine başka ve gelecekte yapacağımız iş birlikleri konusunda da görüşme fırsatı yakalamış olacağız ulaştırma konusunda' ifadelerini kullandı. Bakan Djebbari, görüşme sonrasında da İBB anı defterine, duygularını aktardı.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
3 + 9 =



İzmit Belediyesi'nden Muhtarlara boğaz turu jesti

İzmit Belediyesi'nden Muhtarlara boğaz turu jesti

Çılgın ikramiyenin sahibi çekini aldı

Çılgın ikramiyenin sahibi çekini aldı

Osmangazi'de Karabalçık üzüm Festivali

Osmangazi'de Karabalçık üzüm Festivali

REKLAM
İstanbul'da ilk start İmamoğlu'ndan

İstanbul'da ilk start İmamoğlu'ndan

Bursa, kurvaziyerlerin rotasına girmeye çalışacak

Bursa, kurvaziyerlerin rotasına girmeye çalışacak

En zengin Atatürk Evi Müzesi İzmit'te

En zengin Atatürk Evi Müzesi İzmit'te


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com