SON DAKİKA
Anasayfa / Genel / Gaziantep bir eseri daha şehre kazandırdı

Gaziantep bir eseri daha şehre kazandırdı

28.09.2021 18:35
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Beydilli Mahallesi'nde GASMEK, gündüz bakımevi, anaokulu ve taziye evini barındıran yeni Selahaddin-i Eyyubi Sosyal Tesisi'ni hizmete açtı.

Gaziantep bir eseri daha şehre kazandırdı

GAZİANTEP (İGFA) - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni tesisini hizmete açtı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şahinbey ilçesine bağlı Beydilli Mahallesi’nde açtığı Selahaddin-i Eyyubi Sosyal Tesisi, GASMEK, gündüz bakımevi, anaokulu ve taziye evi ile bölgenin sosyal ve eğitim alanında ihtiyaçlarını karşılayacak.

Hizmete açılan 15 derslikli GASMEK kurslarında 18 branşta istihdama yönelik sanat ve meslek eğitim kursu ve öğrencilerin sınavlara hazırlanacağı eğitimler verilecek. Tesiste öğrencilerin yararlanabileceği 40 kişi kapasiteli kütüphane, 40 kişi kapasiteli konferans salonu, 200 kişi kapasiteli kadın ve erkek taziye evi bulunuyor.

öte yandan tesis içinde bulunan 6 yaş grubu çocuklara yönelik 120 öğrenci kapasiteli 3 derslik ve 1 yemek salonundan oluşan Selahaddin-i Eyyubi Anaokulu, ücretsiz eğitim verecek. çocukların okul öncesi eğitime erişim olanaklarının artırılması amacıyla kurulan mahalle anaokulunda Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının yanı sıra çocukların gelişimine katkıda bulunmak için manevi değerler, akıl ve zeka oyunları ile İngilizce alanlarında branş dersleri olacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 20 yıl önce insanı merkeze alan bir anlayışla yola çıktıklarını hatırlattı. Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olarak sosyal belediyecilikte yaptığı çalışmalardan dolayı şahinbey Belediyesi’ni ve bütün çalışanlarına teşekkür eden Başkan şahin, 'şu andaki yönetim zihniyeti 70’li yıllarda olsaydı ne bu kadar gri alan olurdu ne de bu kadar yıkılacak bina olurdu. 200 bin kişinin çalıştığı organizeye her gün insanları taşıyoruz. Biz nerede üretim varsa oraya konut yapıyoruz. Kuzeyşehir Projesi’ni bunun için başlattık. İki evladım için ne istiyorsam bu şehrin gençleri için de onu istiyorum. 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda bırakın bu tesisleri ağaç dikecek alan yoktu' dedi.

MHP Gaziantep Milletvekili Dr. Ali Muhittin Taşdoğan ise yaptığı konuşmada “Bugün burada sadece bir bina açmıyoruz. Burada anaokulu, taziye evi, meslek kursu, hayatımızı sürdüreceğimiz bir tesis açıyoruz. Temelinden çalışmaya başlayan işçiden burada eğitim verecek öğretmenlerimize kadar herkese teşekkür ediyorum. İsmi de çok anlamlı çok güzel düşünülmüş” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
2 + 2 =Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi  satılıyor'

Ünal Mural: 'Neden Kocaeli Kartepe'de 321 dönüm arazi satılıyor'

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Kocaeli Gölcük'te asfalt çalışması

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

Manisa'da Demirci HİS Göleti yapımı

REKLAM
Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Manisa Büyükşehir'den sportif 'Hedef' ziyareti

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Muğla'da 'Sen de Gel Down Kafe'

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı

Coşkunöz'ün Let-X İSG programı ISAF'ta görücüye çıktı


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com