SON DAKİKA
Anasayfa / Gündem / Gaziantep Büyükşehir spor şenliklerine başladı

Gaziantep Büyükşehir spor şenliklerine başladı

9.10.2021 14:15: | Son Güncelleme: 09.10.2021 14:24
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 'Genç Dostu şehir', 'Spor Dostu Kent' sloganları ile Nurdağı Stadyumu'nda ilçe spor şenlikleri başladı. Organize edilen şenlikte 22 eğitsel oyun, yüz boyama ve palyaço gösterileri yapıldı.

Gaziantep Büyükşehir spor şenliklerine başladı

GAZİANTEP(İGFA)-& Pandemi nedeni ile ertelenen spor şenliklerine start verildi. Düzenlenen etkinliğe& Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma şahin,& Nurdağı Belediye Başkanı ökkeş Kavak, Nurdağı Kaymakamı Sinan Korkmaz ve Gençlik Hizmetleri Spor Daire& Başkanı Zekeriya Efiloğlu katılım sağladı.

Spor etknliklerinde yer alan Başkan şahin,& ilçeyi her geçen gün bir adım daha ileriye götürecek. çocuk dostu genç dostu bir Nurdağı için yola çıktık. ökkeş başkanımla birlikte büyük bir gayretle yolumuza devam ediyoruz. Bu güzel organizasyona katılan organize eden herkesi kutluyorum. 3 yıl önce Gaziantep Valisi Davut Gül’ün öncülüğünde ‘Ben okuyorum Gaziantep okuyor’, diyerek bütün çocuklarımızı okutmak adına güçlerimizi birleştirdik. Biz sanayi şehri olduğumuz kadar aynı zamanda bilimin de merkezinde bulunan bir şehir profili çizmeliyiz. Spor şehri Gaziantep için de elimizde geleni gösteriyor. çocuklarımızı ve gençlerimizi bu yönde teşvik ediyoruz, etkinlikler ve büyük organizasyonlar hayata geçiriyoruz. Bütün beden eğitimi öğretmenlerimizi topladık. Dedik ki okullarda kulüpler kuracağız ve her türlü malzeme desteğini vereceğiz. Biz, bu şehrin çocuklarını bedenen geleceğe hazırlayacağız.

Okuma etkinlikleri kapsamında da annelerin babaların okuma alışkanlığı kazanarak çocuklarına örnek olmaları için projelerimiz oldu ve Gaziantep’in okuma kapasitesini artırdık ve artırmaya da devam ediyoruz. Kitaplar dağıtıyoruz. Bütün ilçelerimiz, taşın altına elini soktu ve kitap dağıtımı için yoğun gayret sarf etti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak 200 bin kitabı, pandemi sürecinde çocuklarımıza dağıttık. Dijital kütüphanemizi kurduk. Bu kütüphanede çocuklarımıza her türlü yönden yaşama hazırlayacak kitap arşivini oluşturduk. Yaklaşık 30 bin kitapta burada vardı. Beşerî sermayenin sporla güçlenmesi için Ankara’ya gidip bakanlığımızla görüştük, tesis ihtiyacımızın olduğunu dile getirdik. Bakanlığımız da bu yönde bize destek oldu. İlçeye geldiğimde yüzme havuzumuzu gördüm. Yüzme bilmeyen kalmayacak bu ilçede, herkes yüzmeyi öğrenecek. Yüzme, vücudu diri tutar, gençleştirir. Bütün spor dallarına yatkınlık oluşturur.' dedi.&

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
8 + 3 =EDHO neden başlamadı? Edho yayınlanmayacak mı? EDHO neden yok?

EDHO neden başlamadı? Edho yayınlanmayacak mı? EDHO neden yok?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türk Milleti'ne tahammülü olmayanlar boş durmuyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türk Milleti'ne tahammülü olmayanlar boş durmuyor'

Pençe Yıldırım'da Şehit ateşi Osmaniye'ye düştü

Pençe Yıldırım'da Şehit ateşi Osmaniye'ye düştü

REKLAM
2022 yılı bütçe mesaisi başlıyor

2022 yılı bütçe mesaisi başlıyor

Özel Kuvvet Tatbikatı tamamlandı

Özel Kuvvet Tatbikatı tamamlandı

Hakkari Yüksekova'da 69 el bombası ve mühimmat ele geçirildi

Hakkari Yüksekova'da 69 el bombası ve mühimmat ele geçirildi


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Nöbetçi Eczaneler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Son Yeni Haber

İstanbul / Türkiye
info@sonyenihaber.com